Strona parafii Św. Szczepana w Warszawie
Header

Ogłoszenia 22 X 2017 r. – XIX Niedziela Zwykła

Ogłoszenia 22 X 2017 r. – XIX Niedziela Zwykła

1.     Dziś i za tydzień będziemy zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy „zatrzymaj aborcję”. Aby złożyć taki podpis należy mieć ukończony 18 rok życia, podać miejsce zamieszkania i nr PESEL. Tekst projektu ustawy można znaleźć na naszej stronie internetowej

2.     Dziś nowenna do św. Rity o godz. 18.30, po nowennie nabożeństwo różańcowe i wieczorna Msza św. Intencje do nowenny można pozostawiać w koszyku przy relikwiach św. Rity

3.     Spotkanie nowej grupy kandydatów do bierzmowania jutro o godz. 19.30 w domu parafialnym

4.     W sobotę spotkanie Kółek Żywego Różańca. Msza św. o 18.00. Po Mszy nabożeństwo różańcowe i spotkanie w domu parafialnym.

5.     Przyjmujemy intencje do modlitwy wypominkowej. W wypominkach jednorazowych modlimy się w Uroczystość wszystkich Świętych i w dzień zaduszny, w wypominkach rocznych w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca przez cały rok o godz. 18.00. Intencje i dobrowolne ofiary  można pozostawiać u księży przy wyjściu z kaplicy.

6.     Caritas Polska zwrócił się do nas o zorganizowanie pomocy dla mieszkańców wyspy Barbuda która w 95 procentach została zniszczona. Potrzebne są : jedzenie długoterminowe, koce, namioty, karimaty, latarki, środki czystości, środki opatrunkowe, zabawki, materiały edukacyjo-szkolne. Wszystkie te rzeczy można przynieść do końca dzisiejszej niedzieli i pozostawić w pomieszczeniu z makulaturą za garażami.

7.     Dziś 22 października liturgia obchodzi wspomnienie św. Jana Pawła II Powierzmy nasze Rodziny wstawiennictwu naszego Wielkiego Świętego Rodaka ( modlitwa za rodziny)