Strona parafii Św. Szczepana w Warszawie
Header

Ogłoszenia parafialne 14 X 2018 r. – XXVIII niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne 14 X 2018 r. – XXVIII niedziela zwykła

1. Obchodzimy XVIII Dzień Papieski. Po mszach odbywa się zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieła Tysiąclecia, która pomaga w zdobyciu wykształcenia szczególnie uzdolnionym dzieciom z ubogich rodzin.

2. Zbliża się listopad, czas modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Od dziś przyjmujemy intencje do modlitwy wypominkowej. Na wyłożonych kartkach przy wyjściu z kaplicy wpisujemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych. W wypominkach jednorazowych modlimy się 1 i 2 listopada, a za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych w oktawie Wszystkich Świętych i w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca prze cały rok. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na intencje wypominkowe.

3. Zapraszamy młodzież na spotkania wspólnoty oazowej. W każdy piątek o godz. 19.00 w domu parafialnym w sali św. Antoniego

4. W ostatnią sobotę października organizujemy pielgrzymkę autokarową do Kodnia, Pratulina i Leśnej Podlaskiej. Wyjazd 27 października o godz. 6.00, powrót wieczorem. Koszt 70 zł. Zapisy w zakrystii po Mszach św.

5. W najbliższy poniedziałek, 15 października w Parafii św. Michała Archanioła wspólnota Domowego Kościoła zaprasza rodziców i rodziny, w których dzieci odeszły do Pana, na Adorację przed Najświętszym. Msza Święta będzie o 18.00, potem Różaniec, nawiązujący już do tematu i Adoracja przed Najświętszym Sakramentem ok. godz. 19.00

6. Chcemy serdecznie podziękować wszystkim parafianom którzy złożyli ofiary na wykonanie konstrukcji dachu kościoła. W ostatnim tygodniu łącznie z tacą wpłynęło 36 tys 226 zł. Z racji opóźnienia wykonawcy prace montażowe ruszą 22 października. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na budowę i w miarę możliwości prosimy o dalsze wsparcie.