Strona parafii Św. Szczepana w Warszawie
Header

Ogłoszenia parafialne 9 XII 2018 r. – II Niedziela Adwentu

Ogłoszenia parafialne 9 XII 2018 r. – II Niedziela Adwentu

1. Rozpoczynamy dziś rekolekcje adwentowe i witamy w naszej parafii rekolekcjonistę Ks. dr Łukasza Górzyńskiego. W poniedziałek i we wtorek Msze św . o godz. 7.00 (roraty), 10.00 , 18.00 i 19.30. We wtorek na Mszy św. o godz. 10.00 udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania w czasie Mszy rekolekcyjnych.
Ofiary zbierane na tacę w poniedziałek i wtorek przeznaczymy na potrzeby domu rekolekcyjnego w którym posługuje Ks. Łukasz

2. Dziś na Mszy św o godz. 11.00 odbędzie się uroczyste przyjęcie nowych bielanek

3. Przy wyjściu z kaplicy można nabywać opłatki i świece wigilijne. Dobrowolne ofiary za opłatki przeznaczamy na budowę kościoła. Świece Caritas w cenie 5 zł małe i 15 zł duże oraz kule.

4. W adwencie przeprowadzamy zbiórkę produktów żywnościowych i środków czystości dla bezdomnych w Czerwonym Borze. Można je pozostawiać w koszu przy wyjściu z kaplicy

5. Kancelaria parafialna w trakcie trwania kolędy czynna tylko w środy od 8.00 do 9.00. W pilnych sprawach zapraszamy także w niedziele po Mszach św.

6. W sobotę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na kolejne spotkanie dorosłych przygotowujących się do czytania w czasie Mszy św.

7. W środę 12 XII w szkole podstawowej 356 o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie z władzami dzielnicy poświęcone inwestycjom na Lewandowie. Tematem przewodnim będzie teren rekreacyjno-sportowy z basenem i parkiem przy ulicy Kartograficznej. Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu

8. Rodzina z naszej parafii pragnie zaprosić na wspólną wigilię osoby samotne, nie mające rodziny w pobliżu, lub te które chciałyby spędzić ten wyjątkowy czas w większym gronie . Wigilia odbędzie się w domu parafialnym 24 grudnia o godz. 16.00. Ze względów organizacyjnych chętnych prosimy o zgłoszenie się wcześniej do księży w zakrystii lub w czasie kolędy.

9. Program kolędy: