Strona parafii Św. Szczepana w Warszawie
Header

Ogłoszenia parafialne 23 XII 2018 r. – IV Niedziela Adwentu

Ogłoszenia parafialne 23 XII 2018 r. – IV Niedziela Adwentu

1. Jutro kończymy adwent. Zapraszamy na ostatnie Roraty o godz. 7.00 i na Mszę św. Wigilii Bożego Narodzenia-Pasterkę o godz. 22.00. Od 21.30 rozpoczniemy czuwanie modlitewne przed Eucharystią. Kończąc Roraty chcemy podziękować wszystkim rodzicom dzieciom i dorosłym za uczestniczenie w codziennej Mszy św. oraz Państwu Robertowi i Małgorzacie Nasiadka dzięki którym dzieci codziennie otrzymywały smaczne ciasteczka.

2. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego 25 grudnia i w Święto Świętego Szczepana 26 grudnia Msze według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy o godz. 17.00. Wszystkich parafian zapraszamy na główną Mszę odpustową 26 XII o godz. 12.30. W czasie Mszy św. zostanie poświęcony obraz św. Jana Pawła II, który wisi nad drzwiami wejściowymi. Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Rafał Paździoch wicedyrektor Caritas diecezji naszej diecezji. Po Mszy zapraszamy na spotkanie w domu parafialnym.

3. Spotkanie opłatkowe wszystkich wspólnot działających w parafii odbędzie się w sobotę 29 grudnia. Zapraszamy na Mszę św. o 18.00 i opłatek po Mszy św.

4. Dziękujemy za pomoc przy ubieraniu choinek i szopki na Boże Narodzenie. Serdecznie podziękowania dla Ks. Rafała i młodzieży oazowej oraz ministrantów i lektorów, a także wszystkim parafianom którzy przybyli w piątek i sobotę by pomóc w pracach parafialnych

5. Dziękujemy za dary żywnościowe dla bezdomnych. Bóg zapłać Państwu Helenie i Mirosławowi Sznajder za zorganizowanie zbiórki i przewiezienie darów do Czerwonego Boru. Ks. Adam Jabłoński przekazując podziękowanie zapewnia też o modlitwie i Mszach św. sprawowanych w intencji wszystkich dobroczyńców.

6. Przy wyjściu z kaplicy znajduje się kalendarz na rok 2019 gdzie można wpisywać się na peregrynację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. W styczniu i lutym peregrynacja będzie tylko z soboty na niedzielę. W dni powszednie obraz pozostaje w kaplicy

7. Za tydzień w niedzielę obchodzimy święto św. Rodziny. Wszystkie małżeństwa obchodzące jubileusz zawarcia związku małżeńskiego zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.30 w czasie której odbędzie się odnowienie przysięgi małżeńskiej.

8. Bielanki po Mszach św. rozprowadzają sianko wigilijne. Dziękujemy za dobrowolne ofiary które zasilą fundusz bielanek.