Strona parafii Św. Szczepana w Warszawie
Header

Karkonosze 2013

Relacja z pobytu

Zapraszamy do Galerii na fotoreportaż z kolonii letniej

Dzień pierwszy – wyjazd – 29.06.2013 – sobota

Po mszy świętej, która odbyła się w naszej kaplicy o godzinie 7:00 rano, uczestnicy wyjazdu sprawnie zapakowali się do autokaru. Sprawy organizacyjne zostały omówione, sposoby komunikacji rodziców z dziećmi również.
Rodzice czule żegnali się ze swymi pociechami, a pociechy już myślami były na wakacjach – nareszcie upragnione wakacje – hura – yes – LOL.
Co przyniesie czas – zobaczymy. Ważne, że to już koniec szkoły.

Dzień drugi – 30.06.2013 – niedziela

Jesteśmy w Karkonoszach od kilku godzin. Pogoda coraz ładniejsza. Rano byliśmy w kościele na parafialnej Mszy. Popołudnie spędziliśmy w Western City a tam zobaczyliśmy napad na bank, ujeżdżanie koni  i wiele innych atrakcji.

Trzeci dzień – 01.07.2013 – poniedziałek

Pogoda coraz ładniejsza. O godz. 9.00 wyruszyliśmy na wielką wędrówkę w kierunku Śnieżki (1602m.n.p.m). Szczyt zdobyliśmy ok godz. 14.00. Powrót do domu o godz. 18.30. W sumie pokonaliśmy ok 18 km, w drodze byliśmy 8 godz.. Zmęczeni ale szczęśliwi zakończyliśmy dzień Mszą św.

Czwarty dzień – 02.07.2013 – wtorek

Wycieczka do zamku Chojnik. Pogoda przepiękna. Droga na zamek bardzo ciekawa. Na górze z wieży zamkowej niesamowite widoki na okolicę. Po południu zajęcia sportowe oraz przygotowanie sztandarów każdej grupę.

Piąty dzień – 03.07.2013 – środa

O godz. 9.30 ruszamy pieszo do Karpacza na zwiedzanie ale przede wszystkim chcemy sprawdzić najdłuższy w Polsce letni tor saneczkowy. Na miejscu zabawa wyśmienita. Jazda na saneczkach dała wszystkim wiele radości.

Szósty dzień – 04.07.3013 – czwartek – Wyprawa na Szrenicę. Pogoda zapowiadająca deszcz. Postanawiamy część drogi pokonać wyciągiem krzesełkowym.  Na górze początkowo mgła później widoczność się poprawia. W czasie schodzenia z gór ulewa. Przemoknięci wracamy do domu. Stwierdzamy, że woda jest dosyć przyjemna i po południu wyruszamy na basen Tropicana do hotelu Gołębiewski.

Siódmy dzień – 05.07.2013 – piątek

Przed południem wyjeżdżamy do parku miniatur w Kowarach. Po obiedzie zawody sportowe, mecze piłkarskie na Arena Orlik Miłków. Toczymy zacięte pojedynki piłkarskie pomiędzy grupami. Cały turniej zwycięża w karnych drużyna Patrycji Wysockiej. Nasi chłopcy rozgrywają pojedynek z „miejscowymi”. Mecz kończy się porażką naszych, ale walczyliśmy bardzo ofiarnie (szczególnie Hubert Chwedoruk).

Ósmy dzień – 06.07.2013 – sobota

Po śniadaniu poraz kolejny ruszamy do Szklarskiej Poręby żeby zobaczyć wodospad Kamieńczyka. W drodze powrotnej odwiedzamy hutę szkła Julia w Piechowicach. Wieczorem zabawa i rozdanie medali w konkursach sportowych.

Dziewiąty dzień – 07.07.2013 – niedziela

Pobudka o godz. 7.00. Rano Msza św.  i śniadanie. Wyruszymy ok. godz. 9.30. Mamy nadzieję dotrzeć do Warszawy ok godz. 19.00. Do zobaczenia Kochani Rodzice 🙂

 

 

 

 

 

 

_______________________________________________________________

Informacje organizacyjne:

Wyjazd: sobota 29 VI 2013 godz. 7.00- Msza św w kaplicy

Powrót: niedziela 7 VII 2013 wieczorem

Informacje ogólne

– koszt wyjazdu – 740zł (w tym koszt przejazdu, noclegów, 3 posiłków dziennie i ubezpieczenia grupy, wszystkich wejściówek)

-pełne wyżywienie (śniadania, obiady, kolacje)

-opieka medyczna (lekarz) i wychowawcza (opiekunowie z ukończonym kursem wychowawcy)

– wyjazd będzie zgłoszony do Kuratorium Oświaty

Należy ze sobą zabrać:

– legitymację szkolną (ważna, podstemplowana)

– mały plecak na wyjścia na wycieczki, buty na piesze wędrówki, buty do gier sportowych

– kapcie do chodzenia po budynku

– latarkę

– okulary przeciwsłoneczne

– przybory toaletowe, krem do twarzy

– strój kąpielowy

Planujemy:

– wycieczki w góry (Snieżka, Szrenica)

-zabawy sportowe

– zabawy formacyjne

– wycieczki autokarowe: kolorowe jeziorka w Rudawach Janowickich, zajęcia w cyrk landzie w Miłkowie, tor saneczkowy w Karpaczu, zamek w Chojniku, park miniatur w Kowarach, basen tropiczna i inne w hotelu Gołębiewski

Uwaga! Uczestnicy wyjazdu nie zabierają ze sobą żadnych gier elektronicznych (mile widziane gry planszowe) Kontakt telefoniczny tylko w wyznaczonych porach (poza czasem dzwonienia uczestnicy pozostawiają wyłączone telefony w wyznaczonym pomieszczeniu pensjonatu)

Oficjalny kontakt z wychowawcami:

1. Pani Mariola – telefon 509 400 538 (wychowawca, pielęgniarka)
2. Pani Ania – telefon 511 477 493 (wychowawca)
3. Ks. Marek – telefon 668 12 73 73 (kierownik) adres email: mpaska@wp.pl

Miejsce pobytu: Ośrodek „Anna” w Miłkowie 58-535 Miłków 205

tel. (75)76 10 200 www.anna-osrodek.pl

Zapraszamy do Galerii na fotoreportaż z kolonii letniej