Strona parafii Św. Szczepana w Warszawie
Header

koncert

Pieśń o Bogu ukrytym
wiersze Karola Wojtyły
śpiewa Marcin Styczeń z zespołem

12. kwietnia (niedziela); godz. 19.30 (po Mszy Św.)
Kościół św. Szczepana Pierwszego Męczennika w Warszawie, przy ul. Głębockiej 74.

Koncert pt. „Pieśń o Bogu ukrytym”, to nowe, melodyjne interpretacje wczesnych wierszy Karola Wojtyły w wykonaniu Marcina Stycznia – pieśniarza, kompozytora, autora tekstów. Zdecydowanie przeczą one tezie, że poezja Karola Wojtyły jest trudna i niedostępna.
Kompozytorowi udało się połączyć szacunek dla słowa z prostotą formy muzycznej, a to daje szanse na dotarcie z przekazem poetyckim do szerszej grupy odbiorców. Nowością tego przedsięwzięcia jest także prezentacja poezji św. Jana od Krzyża, która stanowiła dla Karola Wojtyły duchową i artystyczną inspirację. Kompozycja do fragmentu poematu św. Jana od Krzyża „Żyję nie żyjąc w sobie” to pionierskie dzieło. Do tej pory nikt jeszcze w Polsce nie śpiewał poezji tego hiszpańskiego mistyka.
W programie koncertu znajdą się również trzy autorskie piosenki Marcina Stycznia: „Modlitwa modlącego się”, „Niech” (utwór powstał w czasie pracy kompozytorskiej nad twórczością Karola Wojtyły) oraz „Santo subito” (utwór będący hołdem dla Jana Pawła II).
Koncert utrzymany będzie w stylistyce piosenki poetyckiej, nie brak w niej jednak także rock’n’rollowej ekspresji, czy orientalnej i latynoskiej pulsacji. Muzycy, którzy biorą udział w projekcie: Tomasz „Orzeł” Rząd – gitara,
Łukasz „Samba” Dmochewicz – perkusja, Michał Przybyła – gitara basowa,
to świetni instrumentaliści, współpracujący na co dzień z gwiazdami polskiej sceny muzycznej. Do tej pory w całej Polsce i za granicą (Paryż, Rzym, Los Angeles, Detroit, Chicago, San Diego) odbyło się około dwustu koncertów pt. „Pieśń o Bogu ukrytym” owacyjnie przyjętych przez publiczność.
Organizatorzy: Proboszcz Parafii św. Szczepana Pierwszego Męczennika,
Ks.Marek Paska oraz Burmistrz Dzielnicy Białołęka, Pan Piotr Jaworski.