Strona parafii Św. Szczepana w Warszawie
Header

Ogłoszenia 1 X 2017 r. – XXVI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia 1 X 2017 r. – XXVI Niedziela Zwykła

1.      Dziś I niedziela miesiąca. Ofiary zbierane na tacę przeznaczamy na potrzeby budowy. Dziś od 20.00 do 21.00  Adoracja Najświętszego Sakramentu.

2.      Od dzisiejszej niedzieli aż do maja będzie dodatkowa Msza św. o godz. 17.00 głównie dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych.

3.      Rozpoczynamy październik -miesiąc modlitwy różańcowej. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy codziennie od poniedziałku do piątku na godz. 17.30. Różaniec dla wszystkich parafian od poniedziałku do piątku i w niedziele o godz. 18.30, w soboty o godz. 7.30.

4.      Jutro I poniedziałek miesiąca. Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych będziemy modlić się w czasie różańca o godz. 18.30

5.     Od przyszłego tygodnia będziemy przyjmować intencje za zmarłych do modlitwy wypominkowej.

6.      Pierwsze spotkanie nowych kandydatów do bierzmowania, czyli uczniów klas III gimnazjum  odbędzie się 9 października poniedziałek o godz. 19.30 w domu parafialnym.

7.      W tym tygodniu I piątek miesiąca. Spowiedź rano na Mszy św. Wieczorem od godz. 17.00. Zapraszamy szczególnie dzieci z klas IV obchodzące I piątki miesiąca

8.      W najbliższą sobotę 7 października zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 14.00. Odmówimy wszystkie 4 części różańca łącząc się duchowo z ogólnopolską akcją „Różaniec do granic”.

9.      W sobotę 7 października pięciu ministrantów z naszej parafii przyjmie posługę lektoratu w Katedrze Warszawsko Praskiej. Polecamy w modlitwach nowych lektorów oraz ich Rodziny.

10. Za tydzień będziemy obchodzić kolejny Dzień Papieski. Po Mszach św. zbierane będą ofiary do puszek na stypendia dla zdolnej ale ubogiej młodzieży.

11. Nasza Parafia otrzyma relikwie pierwszego stopnia św. Siostry Faustyny. W związku z tym organizujemy dwudniową pielgrzymkę Łagiewnik, Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie, Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach 28 i 29 października. W czasie pielgrzymki odbierzemy relikwie z Sanktuarium św. Faustyny. Zapisy w zakrystii po Mszy św.

12. W pierwszym tygodniu ferii zimowych organizujemy dwa wyjazdy na narty. Dla rodzin do Zakopanego – zapisy u Ks. Andrzeja, oraz dla dzieci i młodzieży do Poronina – zapisy u Ks. Proboszcza

13. Nowo powstała wspólnota „Matki w modlitwie” zaprasza chętnych do włączenia się  w dzieło modlitwy za dzieci