Strona parafii Św. Szczepana w Warszawie
Header

Ogłoszenia 10 X 2021r. – XXVIII Niedziela zwykła

Ogłoszenia 10 X 2021r. – XXVIII Niedziela zwykła

1. Rozpoczynamy dziś rekolekcje parafialne – odnowienie zeszłorocznych misji. Poprowadzi je Ks. Paweł Siedlanowski, dyrektor Siedleckiego Hospicjum Domowego dla Dzieci. Na Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się uroczyste wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II. Po wieczornej Mszy św. o 20.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. Msze św. rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek o godz. 10.00, 18.00 i 19.30, w środę o 10.00 i 18.00, po tej Mszy wyruszymy procesją różańcową ulicami parafii. Szczegółowy program znajduje się na tablicy ogłoszeń. Jutro prosimy parafian o przybycie do kościoła z księgą Pisma Św.

2. Także dziś przeżywamy kolejny Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” a młodzież oazowa będzie rozprowadzać kremówki. Zebrane ofiary przeznaczymy na fundusz rekolekcyjny.

3. W piątek 15 października obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. To dzień szczególnej pamięci o dzieciach zmarłych przed narodzinami i o ich rodzinach. Zapraszamy na wspólną modlitwę w tych intencjach o godz. 18.30 połączoną z różańcem

4. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową w dniach 23,24 października (sobota, niedziela) do sanktuariów w Kaliszu i Licheniu, wraz z nawiedzeniem Świnic Warskich i Głogowca. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii, lub bezpośrednio u Ks. Proboszcza.

5. Zbliża się listopad, czas modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Od dziś przyjmujemy intencje do modlitwy wypominkowej. Na wyłożonych kartkach przy wyjściu z kaplicy wpisujemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych. W wypominkach jednorazowych modlimy się 1 i 2 listopada, a za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych w oktawie Wszystkich Świętych i w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca prze cały rok na różańcu wypominkowym o godz. 17.30. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na intencje wypominkowe.