Strona parafii Św. Szczepana w Warszawie
Header

Ogłoszenia 11 X 2020r. – XXVIII Niedziela zwykła

Ogłoszenia 11 X 2020r. – XXVIII Niedziela zwykła

1. Kończymy dziś uroczystą Mszą św. o godz. 12.30 misje święte. Pod przewodnictwem Ks. Biskupa Romualda Kamińskiego ordynariusza naszej diecezji po Mszy udamy się pod krzyż parafialny na którym zawiśnie i będzie pobłogosławiona tabliczka pamiątkowa I misji świętych.
Na Mszę św. o godz. 12.30 przynosimy krzyże pamiątkowe z misji. Będą one poświęcone w czasie liturgii. W czasie Mszy wprowadzone zostaną relikwie Bł. Karoliny Kózkównej patronki młodzieży, Bielanek, ruchu czystych serc. Od tej chwili relikwie na stałe będą obecne w naszej kaplicy.

2. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim parafianom za ten niezwykły czas modlitwy, wspólnego przeżywania Eucharystii, wsłuchania się w Słowo Boże. Szczególe podziękowanie składamy na ręce Ks. Prałata Bogusława Kowalskiego za przeprowadzenie misji, za piękne homilie w których poprzez liczne, często radosne przykłady wprowadzał nas w tajemnice prawd wiary i umacniał w jej praktykowaniu. Dziękujemy także wszystkim grupom parafialnym, ministrantom, lektorom, bielankom, kołom różańcowym, caritas parafialnej, domowemu kościołowi i pozostałym osobom zaangażowanym w organizację i przebieg misji. Dziękujemy również wszystkim parafianom za dar ołtarza w postaci nowej puszki komunijnej.

3. Z serca dziękujemy Ks. Biskupowi Romualdowi ordynariuszowi naszej diecezji za dzisiejszą obecność i wspólne dziękczynienie na Eucharystii za 10 lecie naszej wspólnoty parafialnej.

4. Z racji trwania misji Dzień Papieski w naszej parafii będziemy przeżywać za tydzień.

5. Od jutra Msze św w dni powszednie będą o godz. 7.00 i 18.00. Powracają także stałe godziny otwarcia kancelarii parafialnej: poniedziałki i wtorki od 19.00 do 20.00 środy od 8.00 do 9.00

6. Wczoraj czterech ministrantów z naszej parafii otrzymało promocję lektorską w katedrze. Gratulujemy chłopcom oraz ich rodzicom, oraz życzymy pięknej posługi lektorskiej w parafii

 

7. Z przykrością dzielimy się informacją, iż w nocy z piątku na sobotę fronton naszej kaplicy został zniszczony przez zamieszczenie wulgarnych napisów. Ubolewamy, że miejsce naszej modlitwy, zbudowane wysiłkiem parafian stało się obiektem wandalizmu. Trwamy na modlitwie misyjnej, która obejmuje także sprawców tego niecnego czynu. Ufamy, ze dobro, które rodzi się w sercach wiernych przeżywających misje jest większe od wszelkiej nieprawości, która ma przejawy w takich aktach.