Strona parafii Św. Szczepana w Warszawie
Header

Ogłoszenia 17 X 2021r. – XIX Niedziela zwykła

Ogłoszenia 17 X 2021r. – XIX Niedziela zwykła

1. We wtorek o godz. 19.00 zapraszamy na nowennę do św. Józefa. Modlimy się w intencji ojców, mężczyzn i rodzin z naszej wspólnoty parafialnej. Intencje można pozostawiać w przygotowanej skrzynce. W piątek 22 dzień miesiąca nowenna do św. Rity o godz. 18.30. Jest to także dzień liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II. Nowennę połączymy z modlitwą do Jana Pawła II i nabożeństwem różańcowym.

2. Jeszcze dziś zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce autokarowej w najbliższą sobotę i niedzielę do sanktuariów w Kaliszu i Licheniu, wraz z nawiedzeniem Świnic Warskich i Głogowca. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii, lub bezpośrednio u Ks. Proboszcza.

3. Kandydatów do sakramentu bierzmowania grupy starszej prosimy o zapoznanie się z terminem spotkań zamieszczonym na stronie internetowej. Sakramentu bierzmowania udzieli Ks. Bp. Tadeusz Pikus 30 października o godz. 18.00

4. Ponawiamy prośbę o pomoc osobie niepełnosprawnej z naszej parafii. Wsparcie potrzebne jest w soboty przed południem w wymiarze ok. 3 godz. Jeśli są panie, które mogłyby dołączyć do grupy już pomagającej, prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub na maila parafialnego.

5. Zbliża się listopad, czas modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Przyjmujemy intencje do modlitwy wypominkowej. Na wyłożonych kartkach przy wyjściu z kaplicy wpisujemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych. W wypominkach jednorazowych modlimy się 1 i 2 listopada, a za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych w oktawie Wszystkich Świętych i w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca prze cały rok na różańcu wypominkowym o godz. 17.30. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na intencje wypominkowe.