Strona parafii Św. Szczepana w Warszawie
Header

Ogłoszenia 18 II 2018 r. – I Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia 18 II 2018 r. – I Niedziela Wielkiego Postu

1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.15 dla dzieci i 18.30 dla dorosłych.
Adoracja Krzyża Świętego w piątki o 20.00
Gorzkie Żale w niedziele o godz. 18.30

2. Przez okres Wielkiego Postu można przynosić produkty żywnościowe które przekażemy dla osób bezdomnych z ośrodka w Czerwonym Borze.

3. Zachęcamy do podejmowania postanowień wielkopostnych. Szczególnie zachęcamy do wyrzeczenia się używania alkoholu. Księga trzeźwościowa wyłożona jest przy wyjściu z kaplicy. Zachęcamy także do zabierania skarbonek na jałmużnę wielkopostną. Włóżmy do skarbonki to co uda nam się zaoszczędzić przez wyrzeczenia wielkopostne i przekażmy na dzieła miłosierdzia.

4. Organizujemy kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższą środę 21 lutego o godz. 19.30 w domu parafialnym. Zapisy po Mszach lub mailem: parafia@swietyszczepan.pl. Ilość miejsc ograniczona do 25 par.

5. W środę o godz. 19.30 w kaplicy spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

6. Zapraszamy na nabożeństwo do św. Rity w najbliższy czwartek o godz. 18.00. Intencje można zostawiać w koszyku przy relikwiach świętej.

7. W sobotę spotkanie Kółek Żywego Różańca. Msza św. o 18.00 po Mszy różaniec i spotkanie w domu parafialnym

8. Przy zakrystii są do nabycia świece Caritas na stół wielkanocny. Cena – 10 zł

9. Ciągle potrzebne jest wsparcie petycji dotyczącej przekazania gruntu dawnego PGR na budowę parku i basenu. Petycję można poprzeć na stronie WWW.ParkPrzySzkole.pl tylko do końca lutego. Szczegóły na ulotkach rozdawanych przed kościołem.

10. Dziękujemy za ofiary na potrzeby budowy kościoła. Przypominamy, że tak jak minionych latach można przekazać 1 % podatku na rzecz Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej i w ten sposób udzielić wsparcia naszej parafii. Szczegóły na ulotkach „Pomóż w budowie” przy wyjściu z kaplicy