Strona parafii Św. Szczepana w Warszawie
Header

Ogłoszenia 18 X 2020r. – XXIX Niedziela zwykła

Ogłoszenia 18 X 2020r. – XXIX Niedziela zwykła

1. Dziś w naszej parafii przeżywamy XX Dzień Papieski. Po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej i niezamożnej młodzieży. Jednocześnie dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 356, Ks. Rafałowi oraz katechetom za organizację Dnia Papieskiego w szkole podstawowej. Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za zakup kremówek (1250 szt) oraz Państwu Małgorzacie i Robertowi Nasiadka za ufundowanie kremówek. Wszystkie zebrane środki zasilą Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Dla rodziców z dziećmi od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, dla pozostałych parafian codziennie o godz. 18.30

3. W czwartek nowenna do św. Rity przed Mszą św. o godz. 19.00. Intencje można pozostawiać w koszyku na bocznym ołtarzu

4. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim parafianom za przygotowanie i udział w misjach parafialnych. Gdyby ktoś chciał jeszcze nabyć pamiątkowe krzyże misyjne, dostępne są one przy wyjściu z kaplicy.

5. Zgodnie z wytycznymi wprowadzającymi dystans społeczny ilość osób przebywających w kaplicy określono na nieprzekraczającą 43 osoby. Przypominamy jednocześnie, że wszyscy uczestnicy obrzędów liturgicznych, z wyłączeniem duchownych sprawujących kult religijny, są zobowiązani do zakrywania ust i nosa. W związku z ograniczeniami informujemy, że w dni powszednie powracają Msze św. o godz. 19.00, a kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki i wtorki od 19.30 do 20.30 w środy od 8.00 do 9.00. Zachęcamy do zamawiania intencji na Mszę św. o 19.00.Przekazujemy także do wiadomości, że ks. biskup przedłużył dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej osobom chorym lub mającym objawy infekcji wszystkim wiernym, którzy czują obawę przed zarażeniem.

6. Zbliża się listopad, czas modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Od dziś przyjmujemy intencje do modlitwy wypominkowej. Na wyłożonych kartkach przy wyjściu z kaplicy wpisujemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych. W wypominkach jednorazowych modlimy się 1 i 2 listopada, a za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych w oktawie Wszystkich Świętych i w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca prze cały rok na różańcu wypominkowym o godz. 17.30. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na intencje wypominkowe.

 

7. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na budowę kościoła. Składamy podziękowanie parafii św. Wacława za wsparcie nas przez przekazanie dzisiejszej zbiórki na tacę.