Strona parafii Św. Szczepana w Warszawie
Header

Ogłoszenia 20 IX 2020r. – XXV Niedziela zwykła

Ogłoszenia 20 IX 2020r. – XXV Niedziela zwykła

1. Wczoraj przezywaliśmy uroczystości pierwszokomunijne. Dzieci i rodziców zapraszamy dziś na Mszę św. o godz. 17.00 i na biały tydzień według podziału podanego na stronie internetowej.

2. We wtorek o godz. 18.00 zapraszamy na nowennę do św. Rity. Intencje prosimy składać w koszyku przy relikwiach.

3. W środę 23 września o godz. 19.30 zapraszamy na pierwsze spotkanie nowych kandydatów do bierzmowania w sali św. Antoniego

4. W sobotę o godz. 19.00 Msza św. w intencji Kółek Żywego Różańca. Po Mszy spotkanie w domu parafialnym

5. W sobotę o godz. 10.00 i 12.00 będziemy przeżywać kolejne uroczystości I Komunii św. Odbiór strojów komunijnych będzie w środę od 18.00 do 21.30. Próby według programu zamieszczonego na stronie internetowej.

6. W ubiegłym miesiącu Pan Bóg obudził w sercach naszych parafian potrzebę modlitwy za osoby uzależnione od alkoholu. Owocem tego czasu jest inicjatywa podjęcia comiesięcznych modlitw w tej intencji. Będą się one odbywać w czwarty poniedziałek każdego miesiąca po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00. Jeśli znacie kogoś, kto w sposób szczególny potrzebuje wsparcia modlitewnego, przyjdźcie, pomódlcie się przed Najświętszym Sakramentem, albo napiszcie intencję i wrzućcie do skrzynki, która stoi na stoliku przy wejściu do kościoła. Pierwsza modlitwa już 28 września. Zapraszamy serdecznie.

7. Prosimy o zapoznanie się z programem misji świętych, które będziemy przeżywać w parafii od 4 do 11 października. Od jutra po Mszy św. będziemy odmawiać modlitwę w intencji misji świętych. Z racji 10 – lecia parafii powstaje kronika parafialna, która będzie opublikowana na stronie internetowej. Do kroniki chcemy dołączyć wspomnienia parafian. Zachęcamy do napisania takich wspomnień dotyczących wybranych wydarzeń parafialnych. Można je nadsyłać mailem bądź dostarczyć bezpośrednio księżom. Misjom będą towarzyszyły różane wydarzenia. Już dziś zapraszamy na jedno z nich. Nasz Ks. rekolekcjonista przyjaźnił się ze znanym przez wielu z nas Ks. Piotrem Pawlukiewiczem. Zapraszamy na spotkanie w domu parafialnym w czwartek 8 X o godz. 19.00. Wysłuchane fragmenty kazań ś.p. Ks. Piotra opatrzy komentarzem Ks. Bogusław Kowalski

8. Pragniemy z serca podziękowań klerykowi Sławomirowi Żero, który kończy dziś praktyki duszpasterskie w naszej parafii. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, wszelką życzliwość i przykład ogromnej pracowitości. Życzymy duchowego wzrastania na drodze przygotowania do święceń kapłańskich.

9. Dziękujemy za ofiary składane na budowę kościoła