Strona parafii Św. Szczepana w Warszawie
Header

Ogłoszenia 21 IV 2019 r. – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Ogłoszenia 21 IV 2019 r. – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1. Dziś Kościół obchodzi Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią. Msze św. o 6.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 19.00 , jutro Poniedziałek Wielkanocny Msze według porządku niedzielnego, nie będzie Mszy św. o godz. 17.00

2. W piątek rozpoczęliśmy nowennę do Miłosierdzia Bożego. Jutro Nowenna i Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.30. W tygodniu na nowennę zapraszamy codziennie o godz. 17.30

3. W niedzielę 8 IV Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o 15.00.

4. Dzisiejsza uroczystość jest także okazją do podziękowania wszystkim
parafianom którzy włączyli się w przygotowanie Triduum Paschalnego. Składam podziękowanie:
Ks. Rafałowi i młodzieży z oazy oraz ze wspólnoty Winnica Pana za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dziękujemy Służbie Liturgicznej, dorosłej asyście liturgicznej, lektorom, ministrantom i Bielankom za piękne przygotowanie Liturgii Triduum Paschalnego.
Dziękujemy Ks. Robertowi za pomoc w czasie Wielkiego Postu, a szczególnie za wspólną modlitwę w czasie Triduum Paschalnego, piękne udekorowanie kwiatami naszej kaplicy.
Za prace porządkowe przy kaplicy dziękuję Pani Wiesławie Słabosz i Panu Szczepanowi Wawrzeńczak, pomagającym ministrantom, oraz Panom przygotowującym ognisko na Wielką Sobotę.
Dziękuję Pani Natalii oraz Błażejowi za przygotowanie oprawy muzycznej, oraz wszystkim śpiewającym i czytającym w czasie Liturgii, wszystkim rodzicom dzieci które służyły jako ministranci, bielanki, psalmistki, żołnierze przy grobie.
Dziękuję całej asyście kościelnej, lektorowi Łukaszowi za opiekę nad ministrantami, Pani Kasi i Agnieszce za opiekę nad bielankami. Wszystkim parafianom za liczny udział w Triduum Paschalnym.
W imieniu mieszkańców ośrodka w Czerwonym Borze składamy podziękowania za dary żywnościowe. Dziękuje Państwu Helenie i Mirosławowi Sznajder za zorganizowanie zbiórki i dowiezienie darów na miejsce.

 

5. Wszystkim parafianom składamy najlepsze wielkanocne życzenia. Niech Zmartwychwstały Pan napełnia Wasze życie swoją miłością i pokojem