Strona parafii Św. Szczepana w Warszawie
Header

Ogłoszenia 21 XI 2021r. – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Ogłoszenia 21 XI 2021r. – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Na zakończenie Mszy św. o 12.30 adoracja Najświętszego Sakramentu z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmówienie aktu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. W związku z apelem przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abpa Stanisława Gądeckiego po wszystkich Mszach Świętych w niedzielę dzisiaj odbywa się ogólnopolska zbiórka funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej

3. Jutro 22 dzień miesiąca Mszę św. o godz. 18.00 rozpoczniemy nowenną do św. Rity patronką spraw trudnych. Intencje prosimy pozostawiać w koszyku obok relikwii świętej.

4. Jutro po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem za osoby uzależnione i współuzależnione od alkoholu i innych używek. Zachęcamy do pozostawiania intencji na jutrzejszą modlitwę w skrzynce, która stoi na stoliku przy wyjściu z kaplicy.

5. W sobotę o 19.00 Msza św. w intencji Kółek Żywego Różańca. Po Mszy spotkanie w domu parafialnym

6. Za tydzień pierwsza niedziela adwentu. Już dziś zapraszamy na roraty codziennie (poza niedzielami) o godz. 6.45.

7. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć opłatki i świece wigilijne Caritas

8. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy zbiórkę produktów żywnościowych i środków czystości dla bezdomnych w Czerwonym Borze. Będzie można je pozostawiać w koszu przy wyjściu z kaplicy.

9. W tym tygodniu parafialny Caritas kończy przyjmowanie makulatury

10. Zachęcamy do zapoznania się i wypełnienia ankiet synodalnych. Ankiety są dostępne na stoliku przy wyjściu z kaplicy, można je pobrać również z naszej parafialnej strony internetowej lub strony diecezji. Synodalną ankietę można wypełnić indywidualnie lub we wspólnocie a następnie przekazać do parafii lub wysłać na maila: synod@diecezja.waw.pl.

11. Wizyta duszpasterska w tym roku będzie wyglądała następująco. W pierwszym tygodniu stycznia zaprosimy mieszkańców poszczególnych ulic na wyznaczone Msze św. w Waszej intencji (grafik podany jest na stronie internetowej) Wizyta w Waszych domach i mieszkaniach odbędzie się na zaproszenie. Szczegóły podamy w liście przekazanym do Parafian i na stronie internetowej. Za tydzień rozpoczniemy roznoszenie listów. Już dziś prosimy wszystkich obecnych na Mszach św. aby za tydzień zabrać ze sobą listy do Waszych bloków lub całych osiedli czy ulic. Tylko w ten sposób możemy dotrzeć do wszystkich mieszkańców parafii.

1. Dziękujemy za ofiary składane na budowę kościoła. Trwają prace wewnątrz świątyni