Strona parafii Św. Szczepana w Warszawie
Header

Ogłoszenia 24 VI 2018 r. – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

Ogłoszenia 24 VI 2018 r. – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

1. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu w dni powszednie Msza św. będzie tylko o godz. 18.00

2. Zapraszamy na nabożeństwa w tygodniu . W środy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 , w czwartej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30, w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00, w sobotę różaniec o 7.30. W lipcu i sierpniu różaniec będzie o godz.
18.30

3. W najbliższy piątek, 29 czerwca, przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary na tacę zbierane w tym dniu przeznaczone zostaną na Bazylikę św. Piotra na Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy nawiedzą w tym dniu katedrę, konkatedrę i tam pobożnie odmówią Ojcze nasz i Wierzę. Z racji uroczystości można w tym dniu spożywać pokarmy mięsne.

4. W najbliższą sobotę zapraszamy członków Żywego Różańca na Mszę św. o godz. 18.00, po Mszy różaniec i spotkanie podsumowujące rok formacji.

5. Fundacja Kresy Historii zaprasza na liczne koncerty i wspólne kibicowanie w strefie kibica przy ul. Głębockiej 119 (przy kościele par. św. Michała Archanioła) Szczegóły na plakacie w gablocie z ogłoszeniami.

6. Dziękujemy dziś Ks. Andrzejowi za trzyletnią posługę duszpasterską w naszej parafii. Władza diecezjalna skierowała Ks. Andrzeja do tworzenia nowej parafii w Warszawie przy ul. Podskarbińskiej. Przed Ks. Andrzejem duże wyzwanie budowania nowej wspólnoty parafialnej i nowego kościoła. Życzymy wielu sił czerpanych z ufności w Bożą Opatrzność i opieki patrona nowej parafii.

Jednocześnie nowym wikariuszem naszej parafii został mianowany Ks. Rafał Jabłkowski, który podejmie posługę duszpasterską 26 VIII

7. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom wspomagającym dzieło budowy naszego parafialnego kościoła.