Strona parafii Św. Szczepana w Warszawie
Header

Ogłoszenia 29 IV 2018 r. – V Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia 29 IV 2018 r. – V Niedziela Wielkanocna

1. We wtorek rozpoczyna się miesiąc maj szczególnie poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 18.30 po wieczornej Mszy św.. W niedziele o 18.30 przed wieczorną Mszą św.

2. We wtorek, 1 maja, wspomnienie św. Józefa Robotnika. Msze Św. jak w dzień powszedni o godz. 7.00 i 18.00.

3. W czwartek 3 maj Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. wg porządku niedzielnego (nie będzie Mszy o 17.00)

4. Także w czwartek o godz. 19.00 druga katecheza z cyku „Pójdź za Maryją” temat: Kim jest Jezus Chrystus. Katechezę poprowadzi Ks. Artur Nagraba Proboszcz Parafii św. Michała Archanioła w Warszawie. Zapraszamy serdecznie

5. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Spowiedź rano o 7.00 i po południu od godz. 15.00. Po raz pierwszy o godz. 15.00 będzie sprawowana Msza św. o Miłosierdziu Bożym, która rozpocznie się Koronką. Msza jest sprawowana w intencjach zbiorowych. Można je zamawiać w zakrystii po mszach.

6. W najbliższy piątek na mocy dyspensy udzielonej przez biskupa naszej diecezji nie obowiązuje post. Korzystając z dyspensy należy odmówić modlitwę w intencji Ojczyzny i Diecezji.

7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Ofiary zbierane na tacę przeznaczamy w całości na potrzeby budowy kościoła

8. Dziękujemy serdecznie wszystkim parafianom za piękną modlitwę w czasie nawiedzenia Cudownego Wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii. Dziękujemy szczególnie wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tego wydarzenia, wspólnotom parafialnym, harcerzom, lektorom, ministrantom i bielankom, wszystkim parafianom trwającym na adoracji nocnej i wszystkim osobom które nie szczędziły swego czasu by przygotować czas nawiedzenia.

9. Za dar nawiedzenia Matki Bożej w naszej parafii, oraz za przekazanie relikwii św. Faustyny chcemy podziękować w dwudniowej pielgrzymce do Krakowa, Wadowic i Częstochowy. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 16, 17 czerwca. Zapisy i szczegółowe informacje od przyszłej niedzieli.