Strona parafii Św. Szczepana w Warszawie
Header

Ogłoszenia 4 X 2020r. – XXVII Niedziela zwykła

Ogłoszenia 4 X 2020r. – XXVII Niedziela zwykła

1. Rozpoczynamy I Misje Święte w naszej parafii. Witamy serdecznie pośród nas prowadzącego misje ks. Bogusława Kowalskiego proboszcza parafii katedralnej naszej diecezji. Polecamy Panu Bogu posługę ks. Bogusława i ten święty czas rekolekcyjny. Prosimy o zapoznanie się z programem misji świętych. Jednocześnie podajemy kilka dodatkowych ogłoszeń związanych z uczestniczeniem w misjach.
-Jutro przeżywamy dzień Pisma Świętego. Na Msze Św. przynosimy Pismo Święte. Każda Msza św. zakończona będzie błogosławieństwem Pismem Świętym. Zachęcamy do zakupu Biblii w naszym sklepiku przy wyjściu z kaplicy. Prosimy aby w każdej rodzinie Pismo Święte stało się Księgą czytaną i rozważaną w duchu jedności z nauką Kościoła. Jest o także okazja aby Pismo Święte podarować najbliższym, członkom rodziny, znajomym, sąsiadom…
– we wtorek na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy chorych i cierpiących. W czasie Mszy udzielimy sakramentu Namaszczenia Chorych. Po Mszach św. będzie czas na adorację Krzyża Świętego.
– w środę Msze św. z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. Prosimy o przyniesienie świec chrzcielnych. Na Msze św. o godz. 20.00 zapraszamy wszystkich ofiarodawców wspierających budowę kościoła. Będziemy dziękować Panu Bogu za nową świątynię i wszystkich ofiarodawców dzięki którym ona powstaje.
– czwartek to dzień adoracji Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o 10.00 przez cały dzień będzie czas na osobistą modlitwę adoracyjną. O godz. 18.00 Msza św. z obrzędem obmycia nóg. O godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie z Ks. Rekolekcjonistą w domu parafialnym. Fragmenty kazań ś.p. Ks. Piotra Pawlukiewicza, opatrzy komentarzem Ks. Bogusław wieloletni przyjaciel Ks. Piotra. Temat spotkania „Zaufaj Kościołowi”
– piątek to dzień nawrócenia i pokuty. Zapraszamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania w czasie Mszy św. o godz. 10.00 i po południu od godz. 15.00 do 21.00. Po spowiedzi św. będziemy zapalać i stawiać świece na wystawionym krzyżu świętym przed ołtarzem.
– w sobotę na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy rodziny z naszej parafii. Liturgię zakończymy błogosławieństwem rodzin. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy członków Kółek Żywego Rżańca i parafian którzy podjęli przygotowanie do zawierzenia życia Jezusowi przez Maryję. W czasie Mszy św. zostaną poświęcone obrazy patronów Kółek Żywego Różańca, oraz złożone Akty Ofiarowania Życia Jezusowi przez Maryję. W sobotę po Apelu Jasnogórskim o godz. 21.00 zapraszamy na muzyczną modlitwę uwielbienia Słowem Bożym przygotowaną przez Anię i Daniela
– niedzielę 11 X kończymy misje parafialne Mszą św. o godz. 12.30, której przewodniczył będzie Ks. Biskup Romuald Kamiński. W czasie Mszy św. zostaną uroczyście wprowadzone relikwie Błogosławionej Karoliny Kózkównej patronki młodzieży, bielanek, ruchu czystych serc. Po Mszy św. odbędzie się obrzęd poświęcenia Krzyża Św. na którym zostanie umiejscowiona tabliczka pamiątkowa misji parafialnych. Na Mszę św. przynosimy krzyże święte które umieszczone są w naszych mieszkaniach i domach. Pamiątkowe krzyże można nabyć w trakcie misji przy wyjściu z kaplicy. Po Mszy św. zapraszamy parafian na poczęstunek przed domem parafialnym.
– Pragniemy aby pamiątką I misji świętych całej wspólnoty parafialnej było ufundowanie nowej puszki komunijnej. W trakcie trwania misji przy wyjściu z kaplicy będzie umieszczona puszka do której można składać dobrowolne ofiary na ufundowanie daru ołtarza
2. Dziś I niedziela miesiąca . Ofiary składane na tacę są wsparciem budowy kościoła. Po Mszy o 19.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
3. Dziś na Mszę św. o 17.00 zapraszamy dzieci, które rozpoczynają przygotowania do I Komunii Św. Po Mszy św. rozdanie różańców