Strona parafii Św. Szczepana w Warszawie
Header

Ogłoszenia 8 IV 2018 r. – Niedziela Miłosierdzia Bożego

 

1. Zapowiedzi: Patryk Bartłomiej Stal z par. Niepokalanego Poczęcia NMP w Warszawie i Dorota Maria Piluchowska z par. tut.

2. Dziś Uroczystość Miłosierdzia Bożego. W tym szczególnym dniu za pobożne odmówienie w kościele Koronki do Bożego Miłosierdzia, wobec Najświętszego Sakramentu wystawionego bądź przechowywanego w tabernakulum, można uzyskać odpust zupełny. Będziemy mogli to uczynić publicznie w naszym kościele w Godzinie Miłosierdzia, czyli o godz. 15.00. Zapraszamy serdecznie wszystkich do włączenia się do wspólnego odmawiania Koronki. To pierwsza Niedziela Miłosierdzia kiedy w naszej parafii mamy relikwie św. Faustyny. Od dzisiejszej uroczystości każdy pierwszy piątek miesiąca będzie poświęcony czci Jezusa Miłosiernego. O 15.00 będziemy modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego z intencjami podanymi wcześniej, później Adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Msza wieczorna wotywna o Miłosierdziu Bożym. Po Mszy ucałowanie relikwii.

3. Jutro 9 kwietnia, obchodzimy w Kościele uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesioną wyjątkowo na ten dzień, gdyż w tym roku 25 marca wypadł w Wielki Piątek.

4. Za tydzień 15 kwietnia organizowany jest w Warszawie kolejny Marsz Świętości Życia. O godz. 11.00 dla uczestników marszu z diecezji Warszawsko-Praskiej zostanie odprawiona Msza św. w katedrze św. Floriana. Następnie uczestnicy Mszy udadzą się na Plac Zamkowy skąd o godz. 12.40 uczestnicy marszu z obu diecezji warszawskich wyruszą w kierunku Bazyliki świętego Krzyża.

5. Zbliża się czas nawiedzenia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii (23 IV – poniedziałek). W najbliższy piątek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne. Zapraszamy osoby odpowiedzialne za poszczególne wspólnoty parafialne, (z Kółek Różańcowych zapraszamy wszystkich zelatorów), oraz wszystkich parafian którzy chcą włączyć się w organizację tego wydarzenia.

6. W ramach przygotowań do nawiedzenia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zapraszamy na film „Tajemnica Tajemnic. Prawdziwa historia ocalenia Polski i Świata” w niedzielę za tydzień o godz. 19.45. Projekcja w dużej sali domu parafialnego. Wstęp wolny

7. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za wspieranie budowy naszego kościoła