Strona parafii Św. Szczepana w Warszawie
Header

Ogłoszenia 9 VI 2019 r. – Zesłanie Ducha Świętego

Ogłoszenia 9 VI 2019 r. – Zesłanie Ducha Świętego

1. Obchodzimy dzisiaj w Kościele Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny, a wraz z nim czas Komunii Świętej wielkanocnej. Za publiczne odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można dzisiaj uzyskać odpust zupełny.

2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ze śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa w dni powszednie o godz. 17.30 w niedziele o godz. 18.30

3. Jutro o godz. 18.00 modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach

4. W środę o godz. 19.00 kolejne spotkanie w sprawie budowy ołtarzy na Boże Ciało. Prosimy parafian o włączenie się w przygotowania i przybycie na spotkanie.
Prosimy także o przynoszenie kwiatów do sypania podczas procesji na Boże Ciało. Można je pozostawiać w pomieszczeniu z makulaturą.

5. Dziś po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek na przygotowanie ołtarzy.

6. W czwartek wspomnienie św. Antoniego z Padwy patrona jednego z Kółek Różańcowych w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich modlących się różańcem na Mszę św. o godz. 18.00 po Mszy różaniec i spotkanie podsumowujące kolejny rok działania wspólnot

7. W sobotę o godz. 10.00 i o godz. 12.00 Msze św. rocznicy I Komunii św. Spowiedź dla dzieci w czwartek o godz. 18.00 i w piątek o godz. 18.00

8. Za tydzień o godz. 19.00 Mszę św. prymicyjną odprawi Ks. Robert Nojszewski, który odbywał w naszej parafii praktyki duszpasterskie. Msza zakończy się błogosławieństwem prymicyjnym.

9. Dziękujemy kolejnym ofiarodawcom okien do nowego kościoła. Zapraszamy na stronę internetową, jest tam zamieszczony wykaz okien, ofiarodawców i podane szczegóły jak można włączyć się w tę formę wsparcia budowy kościoła.