Strona parafii Św. Szczepana w Warszawie
Header

Ogłoszenia parafialne 13 III 2022 r. – II Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne 13 III 2022 r. – II Niedziela Wielkiego Postu

1. Gościmy dziś siostry ze Zgromadzenia Wynagrodzicielek Najświętszego Oblicza, które przybliżają na swój charyzmat i kult Oblicza Pana Jezusa.

2. Jutro rozpoczynamy rekolekcje szkolne które poprowadzi ks. Tomasz Sadowski marianin. Program rekolekcji podany został przez wychowawców. Prosimy rodziców aby zadbali o udział dzieci w spotkaniach rekolekcyjnych.

3. W sobotę Uroczystość św. Józefa. Msze św. o 7.00, 18.00 i 19.00. Na godz. 19.00 zapraszamy wszystkich panów z naszej parafii. Mężczyźni, którzy przyjęli szkaplerz św. Józefa odnowią zawierzenie życia patronowi.

4. W dni powszednie (poza piątkiem) zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i różaniec o pokój na świecie o godz. 17.30

5. W wielkim poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.30 dla rodziców z dziećmi, o godz. 19.30 dla pozostałych parafian. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 18.30.

6. W imieniu grupy muzycznej skupionej przy naszej parafii serdecznie zapraszamy na muzyczną drogę krzyżową „Ślad losu” (słowa o. Andrzej Wodka, muzyka o. Wojciech Skroboszewski) w piątek 18 marca godzinie19.30. Profesjonalne nagłośnienie, pianino, skrzypce, gitara i śpiew zapewnią głębokie doznania duchowe we wspólnym przeżyciu nabożeństwa.

7. Wszystkich którzy chcieliby spotykać się w domach na modlitwie Liturgią Godzin prosimy o zapoznanie się z zaproszeniem znajdującym się w gablocie przed kaplicą

8. Przy wyjściu z kaplicy można nabyć wielkanocna świece Caritas małe w cenie 15 zł, duże 20 zł

9. Składamy podziękowanie za wszystkie dary dla uchodźców. Na tę chwilę potrzebne są: dary żywnościowe o długiej ważności, pościel, kołdry poduszki oraz przybory szkolne dla dzieci.

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i naszego tygodnika Idziemy. W nim ciekawa rozmowa z księdzem naszej diecezji posługującym na Ukrainie. Jest także specjalny mumer Gościa Niedzielnego poświęcony Ojcu Pio.