Strona parafii Św. Szczepana w Warszawie
Header

Ogłoszenia parafialne 13 XII 2020 r. – III Niedziela Adwentu

Ogłoszenia parafialne 13 XII 2020 r. – III Niedziela Adwentu

1. W adwencie zapraszamy na roraty codziennie (poza niedzielami) o godz. 6.45, oraz na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od 17.00 do 18.00

2. W środę o godz. 19.30 w kaplicy spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.

3. W tym roku nie będzie rekolekcji adwentowych. Natomiast w najbliższą sobotę zapraszamy na adwentowy dzień skupienia. Początek o godz. 13.00, zakończenie o 15.00 Mszą św. Będzie to także dzień skupienia Domowego Kościoła naszego rejonu. Zapraszamy wszystkich parafian. W czasie skupienia będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

4. Przy wyjściu z kaplicy Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece wigilijne. Świece Caritas w cenie 10 zł małe i 15 zł duże. Przy bocznym ołtarzu znajdują się pobłogosławione opłatki. Dobrowolne ofiary za opłatki przeznaczamy na budowę kościoła. Bielanki w adwencie rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Ofiary zasilą budżet służby liturgicznej dziewcząt

5. W adwencie odbywa się zbiórka produktów żywnościowych i środków czystości dla bezdomnych w Czerwonym Borze. Można je pozostawiać w koszu przy wyjściu z kaplicy. Zbiórkę kończymy w najbliższą niedzielę.

6. Już dzisiaj zapraszamy Mszę św. wigilii Bożego Narodzenia czyli pasterkę. W tym roku wyjątkowo będą dwie pasterki: O godz. 22.00 zapraszamy szczególnie rodziny z dziećmi i młodzież, oraz o godz. 24.00 zapraszamy pozostałych parafian.

7. Ojciec Święty Franciszek ogłosił rok św. Józefa patrona rodzin, a szczególnie mężczyzn, ojców, małżonków. Każdego 19 dnia miesiąca zapraszamy na nowennę do św. Józefa w czasie której Panu Bogu polecać będziemy szczególnie mężczyzn, modlić się o dobrych mężów i ojców, o błogosławieństwo w pracy zawodowej, za całe rodziny, oraz zgodnie z wolą Ojca Świętego w intencji chrześcijan prześladowanych za wiarę. Najbliższa modlitwa w sobotę o godz. 19.00. Z modlitwą wiąże się możliwość uzyskania łaski odpustu. Rozpoczynamy również zbiórkę na zakup figury św. Józefa do naszej kaplicy. Szczegółowe informacje o odpustach i zbiórce na naszej stronie internetowej.

8. Dziękujemy za wszelkie wsparcie budowy kościoła i funkcjonowania parafii. W tym tygodniu będą instalowane drzwi zewnętrzne na froncie kościoła, w późniejszym czasie także drzwi wejść bocznych.