Strona parafii Św. Szczepana w Warszawie
Header

Ogłoszenia parafialne 2 XII 2018 r. – I Niedziela Adwentu

Ogłoszenia parafialne 2 XII 2018 r. – I Niedziela Adwentu

1. Rozpoczynamy adwentu, czas oczekiwanie na przyjście Pana Jezusa Zapraszamy na roraty od poniedziałku do soboty o godz. 7.00

1. Dziś I niedziela miesiąca. Ofiary zbierane na tacę przeznaczamy na budowę kościoła. Po wieczornej Mszy św. od 20.00 do 21.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

2. Przy wyjściu z kaplicy można nabywać opłatki i świece wigilijne. Dobrowolne ofiary za opłatki przeznaczamy na budowę kościoła. Świece Caritas w cenie 5 zł małe i 15 zł duże oraz kule.

3. W adwencie przeprowadzamy zbiórkę produktów żywnościowych i środków czystości dla bezdomnych w Czerwonym Borze. Można je pozostawiać w koszu przy wyjściu z kaplicy

4. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. o Miłosierdziu Bożym o godz. 15.00. Spowiedź rano na roratach, po południu od godz. 16.30

5. W przyszłą sobotę, 8 grudnia, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00, 12.00 i 18.00. Po Mszy o 12.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu do 13.00. Zgodnie z objawieniami Matki Bożej czas od godz. 12.00 do godz. 13.00 spędzony w tym dniu na modlitwie jest tzw. Godziną Łaski. Wszystkim, którzy w tym czasie będą trwali na modlitwie Maryja obiecała wiele łask dla duszy i ciała, a zwłaszcza łaskę nawrócenia dla tych, którzy go potrzebują.

6. Za tydzień rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je Ks. dr Łukasz Górzyński pallotyn

7. Od jutra racji kolędy Kancelaria parafialna czynna tylko w środy od 8.00 do 9.00. W pilnych sprawach zapraszamy także w niedziele po Mszach św.

2. Od jutra rozpoczynamy wizytę duszpasterską w parafii. Prosimy o przygotowanie krzyża, wody święconej, kropidła, zeszytów do katechezy. Nowych parafian prosimy o informację (mailem lub w zakrystii) o chęci zaproszenia kapłana z wizytą duszpasterską. Wszystkie ofiary składane w czasie kolędy przeznaczamy na potrzeby budowy kościoła.