Strona parafii Św. Szczepana w Warszawie
Header

Ogłoszenia parafialne 20 III 2022 r. – III Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne 20 III 2022 r. – III Niedziela Wielkiego Postu

1. We wtorek o godz. 18.00 nowenna do św Rity. Intencje w sprawach trudnych można zostawiać przy relikwiach świętej.

2. W piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Mszę św o godz. 7.00, 12.00, 18.00 i 19.00. O godz. 12.00 odprawimy Mszę św. w intencji o pokój na Ukrainie i nawrócenie Rosji. Na zakończenie Mszy św. dokonamy Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

3. W sobotę o godz. 19.00 Msza św. w intencji Kółek Żywego Różańca. Po mszy spotkanie w domu parafialnym.

4. W dni powszednie (poza piątkiem) zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i różaniec o pokój na świecie o godz. 17.30

5. Składamy podziękowanie za wszystkie dary dla uchodźców z Ukrainy. Jednocześnie zachęcamy wszystkich potrzebujących do korzystania z darów zgromadzonych przy parafii.

6. Od kilku tygodni nasza parafia pomaga ośrodkowi Caritas w Urlach. Chcemy zaprosić mieszkańców ośrodka w Urlach do naszej parafii, razem się pomodlić i spędzić czas. Uchodźcy przyjadą w niedziele 27.03 na Mszę św. o godz. 12.30, później będzie poczęstunek w sali św. Antoniego. Jest możliwość zaproszenia poszczególnych rodzin do siebie na niedzielny obiad, oraz zabranie na wycieczkę po Warszawie. Nasi goście wyjadą do ośrodka o godz. 19.00. Parafian, którzy chcieliby zaprosić gości na obiad i spędzić popołudnie prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

7. Ks. Rafał organizuje letnie kolonie dla dzieci i młodzieży w dniach 5-14.07.2022 w Górach Świętokrzyskich. Rodziców i dzieci serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne 3.04 o godz. 14.00 w sali św. Antoniego.

8. Od czwartku w parafii św. Mateusza przy ul. Ostródzkiej rozpoczynają się Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym. Szczegóły na plakacie w gablocie.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i naszego tygodnika Idziemy, w którym polecamy ciekawy wywiad z bp. Leonem Dubrawskim, ordynariuszem diecezji kamieniecko-podolskiej

10. Komunikat Biskupa Diecezji:

 

Czcigodni Duszpasterze,
Drodzy Diecezjanie,
Z dużym niepokojem, kolejny już tydzień, obserwujemy sytuację za naszą wschodnią granicą. Trwająca agresja rosyjskich wojsk na Ukrainę powoduje, że do naszej Ojczyzny przybywają nowe grupy uchodźców, którzy szukają schronienia przez okropnościami wojny. Raz jeszcze, z całego serca, pragnę podziękować wszystkim, którzy włączają się w pomoc na rzecz Ukraińców, dając im wytchnienie i nadzieję.W nawiązaniu do oświadczenia Konferencji Episkopatu Polski w sprawie wojny w Ukrainie z dn. 15 marca br., pragnę zaapelować o kontynuowanie naszych modlitw. Duszpasterzy, proszę o zorganizowanie w kościołach naszej diecezji codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu oraz różańca w intencji pokoju na Ukrainie. Do Diecezjan zwracam się z prośbą o liczne uczestnictwo w tych nabożeństwach. Bardzo ważna jest pomoc nie tylko materialna, ale również duchowa. Na terenie diecezji warszawsko-praskiej istnieje możliwość uzyskania opieki duszpasterskiej w języku ukraińskim. Informacje na ten temat są dostępne na diecezjalnej stronie internetowej oraz na stronach parafii. Zaprośmy naszych Gości do wspólnej modlitwy. Dziękując za dotychczas okazane wsparcie i solidarność, proszę Wspólnoty parafialne, zgromadzenia zakonne i każdego z Was o nieustawanie w wysiłkach na rzecz naszych Sióstr i Braci, którzy znaleźli się w potrzebie. Nie wiadomo, ile jeszcze potrwa wojna, dlatego nasze działania muszą być roztropne i konsekwentne. Organizujemy także pomoc materialną, którą kierujemy bezpośrednio do potrzebujących na Ukrainie.Na ten trudny czas zawierzam Kościół lokalny; wszystkich, którzy pomagają, i którzy pomocy potrzebują, naszej patronce – Matce Bożej Zwycięskiej. Z modlitwą i błogosławieństwem
+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski