Strona parafii Św. Szczepana w Warszawie
Header

Ogłoszenia parafialne 20 XII 2020 r. – IV Niedziela Adwentu

Ogłoszenia parafialne 20 XII 2020 r. – IV Niedziela Adwentu

1. Dziś ostatnia niedziela adwentu. W ostatnie dni adwentu zapraszamy na roraty o godz. 6.45 i adorację Najświętszego Sakramentu od 17.00 do 18.00. Można jeszcze nabyć świece wigilijne i sianko przy wyjściu z kaplicy.

2. W poniedziałek o 10.00 będziemy ustawiać choinki i szopkę bożonarodzeniową. Prosimy o pomoc mężczyzn z parafii. Natomiast we wtorek godz. 19.30 zapraszamy parafian do wspólnego strojenia choinek.

3. We wtorek o godz. 18.00 zapraszamy na nowennę do św. Rity. Intencje można pozostawiać przy relikwiach świętej.

4. W czwartek wigilia Bożego Narodzenia. Zapraszamy na ostatnie Roraty o godz. 6.45 i na pasterkę o godz. 22.00 i o 24.00. Pomiędzy pasterkami zapraszamy do wspólnego śpiewania kolęd.

5. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego 25 grudnia i w Święto Świętego Szczepana 26 grudnia. Msze według porządku niedzielnego. Będzie także Msza o godz. 17.00. Wszystkich parafian zapraszamy na główną Mszę odpustową 26 XII o godz. 12.30. Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Wojciech Zdun proboszcz parafii św. Marii Magdaleny w Warszawie.

6. W roku św. Józefa zachęcamy mężczyzn do ufundowania figurki patrona rodzin, a szczególnie ojców i mężów. Szczegóły na stronie internetowej

7. Dziękujemy za dary żywnościowe dla bezdomnych. Bóg zapłać Parafialnemu Zespołowi Caritas za zorganizowanie zbiórki i przewiezienie darów do Czerwonego Boru.

8. Za tydzień w niedzielę obchodzimy święto św. Rodziny. Wszystkie małżeństwa obchodzące jubileusz zawarcia związku małżeńskiego zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.30 w czasie której odbędzie się odnowienie przysięgi małżeńskiej.

9. Decyzją Ks Biskupa wizyta duszpasterska w tradycyjnej formule została odwołana. W styczniu mieszkańców poszczególnych ulic będziemy zapraszać na msze św. w soboty o godz. 19.00. Msze zakończą się modlitwą błogosławieństwa mieszkańców i domostw. Po mszach będzie można wziąć wodę święconą i pokropić miejsca zamieszkania. Wykaz mszy św. znajduje się na stronie internetowej i będzie przypominany w ogłoszeniach parafialnych.

10. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby budowy kościoła. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i wpłaty na konto parafialne które najczęściej składane były w ramach wizyty duszpasterskiej. Można dziś obejrzeć nowe drzwi zewnętrzne kościoła. Pozostałe drzwi będą montowane po 6 stycznia