Strona parafii Św. Szczepana w Warszawie
Header

Ogłoszenia parafialne 22 XI 2020 r. – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Ogłoszenia parafialne 22 XI 2020 r. – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Na zakończenie Mszy św. o 12.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmówienie aktu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Z racji 22 dnia miesiąca Mszę św. o godz. 19.00 rozpoczniemy nowenną do św. Rity patronką spraw trudnych. Intencje prosimy pozostawiać w koszyku obok relikwii świętej.

2. Jutro czwarty poniedziałek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem za osoby uzależnione i współuzależnione od alkoholu i innych używek. Zachęcamy do pozostawiania intencji na jutrzejszą modlitwę w skrzynce, która stoi na stoliku przy wejściu do kaplicy.

3. W najbliższą sobotę 28 listopada, młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Sakramentu udzieli Ks. Bp. Wojciech Osial, biskup pomocniczy diecezji łowickiej, w dwóch turach na Mszach św. o godz. 15.00 i 16.30. W mszach w kaplicy uczestniczyć będą tylko kandydaci do bierzmowania, oraz po jednym świadku dla całej grupy i asysta liturgiczna. Msze święte będą transmitowane w internecie. Spowiedź kandydatów do bierzmowania w czwartek i piątek o godz. 17.00

4. Przypominamy także, że w każdą niedzielę transmitowana jest Msza św. o godz. 9.30

5. W sobotę o 19.00 Msza św. w intencji Kółek Żywego Różańca. Po Mszy spotkanie odpowiedzialnych za koła różańcowe.

6. Za tydzień pierwsza niedziela adwentu. Już dziś zapraszamy na roraty codziennie (poza niedzielami) o godz. 6.45.

7. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć opłatki i świece wigilijne Caritas

8. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy zbiórkę produktów żywnościowych i środków czystości dla bezdomnych w Czerwonym Borze. Będzie można je pozostawiać w koszu przy wyjściu z kaplicy

9. Dziękujemy parafianom za wspieranie budowy kościoła. Zakończyliśmy wykonanie ogrodzenia terenu parafialnego. W tym tygodniu planujemy pokryć część dachu nad prezbiterium od ul. Siecznej. Pozostała część dachu nad nawami bocznymi nie będzie na razie kryta dachówką z racji na przyszłe prace związane z elewacją kościoła.