Strona parafii Św. Szczepana w Warszawie
Header

Ogłoszenia parafialne 22 XII 2019 r. – IV Niedziela Adwentu

Ogłoszenia parafialne 22 XII 2019 r. – IV Niedziela Adwentu

1. Dziś ostatnia niedziela adwentu i 22 dzień miesiąca. O godz. 18.30 zapraszamy na nowennę do św. Rity. Intencje można pozostawiać w koszyku na bocznym ołtarzu

2. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Zapraszamy na ostatnie Roraty o godz. 6.45 i na Pasterkę o godz. 22.00. Od 21.30 rozpoczniemy czuwanie modlitewne przed Eucharystią. Kończąc Roraty chcemy podziękować wszystkim rodzicom dzieciom i dorosłym za uczestniczenie w codziennej Mszy św. oraz Państwu Robertowi i Małgorzacie Nasiadka dzięki którym dzieci codziennie otrzymywały bułeczki i Pani Agnieszce Sobolewskiej za złożoną ofiarę na przygotowanie poczęstunku

3. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego 25 grudnia i w Święto Świętego Szczepana 26 grudnia Msze według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy o godz. 17.00. Wszystkich parafian zapraszamy na główną Mszę odpustową 26 XII o godz. 12.30. Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Andrzej Jakubaszek. Na zakończenie Mszy odbędzie się indywidualne błogosławieństwo Rodzin. Po Mszy zapraszamy na spotkanie w domu parafialnym. Prosimy o przyniesienie ciasta na odpust.

4. Spotkania opłatkowe dla wspólnot parafialnych odbędą się w sobotę 28 grudnia o godz. 15.00 dla wspólnot dziecięcych i młodzieżowych, a o godz. 19.00 dla wspólnot dorosłych. Dziękujemy Panu Rafałowi Bielickiemu za podarowanie choinek do kościoła.

5. Serdecznie dziękujemy parafianom za pomoc przy ubieraniu choinek i szopki na Boże Narodzenie. Dziękujemy panom i paniom, młodzieży oazowej, ministrantom i bielankom za poświecenie czasu w dniu wczorajszym

6. Dziękujemy za dary żywnościowe dla bezdomnych. Bóg zapłać Parafialnemu Zespołowi Caritas za zorganizowanie zbiórki i przewiezienie darów do Czerwonego Boru. Ks. Adam Jabłoński przekazując podziękowanie zapewnia też o modlitwie i Mszach św. sprawowanych w intencji wszystkich dobroczyńców.

7. Za tydzień w niedzielę obchodzimy święto św. Rodziny. Wszystkie małżeństwa obchodzące jubileusz zawarcia związku małżeńskiego zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.30 w czasie której odbędzie się odnowienie przysięgi małżeńskiej.

8. Bielanki po Mszach św. rozprowadzają sianko wigilijne. Dziękujemy za dobrowolne ofiary które zasilą fundusz bielanek. Na bocznym ołtarzu znajdują się pobłogosławione opłatki wigilijne.

 

9. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby budowy kościoła i kolejnej rodzinie za ufundowanie dwóch okien do kościoła.

10. Program kolędy: