Strona parafii Św. Szczepana w Warszawie
Header

Ogłoszenia parafialne 29 XI 2020 r. – I Niedziela Adwentu

Ogłoszenia parafialne 29 XI 2020 r. – I Niedziela Adwentu

1. Rozpoczynamy adwent, czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W adwencie zapraszamy na roraty codziennie (poza niedzielami) o godz. 6.45. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci z naszej parafii.

2. Przy wyjściu z kaplicy Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece wigilijne. Świece Caritas w cenie 10 zł małe i 15 zł duże oraz kule. Przy bocznym ołtarzu znajdują się pobłogosławione opłatki. Dobrowolne ofiary za opłatki przeznaczamy na budowę kościoła. Bielanki w adwencie rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Ofiary zasilą budżet służby liturgicznej dziewcząt

3. W środę na spotkanie formacyjne o godz. 19.30 w kaplicy zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania

4. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 6.45, 15.00 o Miłosierdziu Bożym, 18.00 i 19.00. Spowiedź rano na roratach, po południu od godz. 17.00

5. W I sobotę miesiąca zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Nabożeństwo rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00.

6. Jak co roku w adwencie zbieramy produkty żywnościowych i środków czystości dla bezdomnych w Czerwonym Borze. Można je pozostawiać w koszu przy wyjściu z kaplicy

7. W odpowiedzi za prośbę ks. Biskupa w adwencie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty od 17.00 do 18.00.

8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę przeznaczymy na potrzeby budowy kościoła. Po wieczornej Mszy św. od 20.00 do 21.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

9. Co roku w adwencie rozpoczynaliśmy wizytę duszpasterską. Na tę chwilę została ona zawieszona z racji pandemii. W adwencie każdej rodzinie z naszej parafii przekażemy list i pobłogosławione opłatki. Zechciejcie przyjąć słowa życzeń i opłatek wigilijny jako wyraz naszej pamięci i troski o wspólnotę parafialną.

10. Jak co roku zachęcamy do pomocy potrzebującym w ramach wirtualnej choinki. Szczegółu na naszej stronie internetowej. Dla ułatwienia zakupione prezenty będzie można przywieźć do naszej parafii, a my przekażemy je organizatorom

11. Otrzymaliśmy prośbę do zachęcenia korzystania z akcji ”wymiana ciepła”. Przed wejściem do SP 356 znajduje się wieszak i pudło gdzie można zostawiać oraz zabierać ciepłe ubrania w dobrym stanie. Akcja trwa zaledwie 2 tygodnie. Zachęcamy szczególnie osoby potrzebujące wsparcia do korzystania z przekazanych rzeczy.

12. Dziś gościmy w parafii wolontariuszy zaangażowanych w ratowanie zdrowia małego Michałka u którego zdiagnozowano rdzeniowy zanik mięśni. Potrzebne jest bardzo drogie leczenie. Przyjaciele rodziny zorganizowali zbiórkę środków na ten cel. Dobrowolne ofiary można składać do puszek po Mszy św.  Prosimy o wsparcie w ramach adwentowej jałmużny.