Strona parafii Św. Szczepana w Warszawie
Header

Ogłoszenia parafialne 3 III 2019 r. – VIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne 3 III 2019 r. – VIII Niedziela Zwykła

1. Dziś I niedziela miesiąca. Ofiary zbierane na tacę przeznaczamy na potrzeby budowy kościoła. Po wieczornej Mszy św. od godz. 20.00 do 21.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu którą poprowadzi wspólnota Winnica Pana

2. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Mszę św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 10.00, 18.00 i 19.30. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.

3. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki o 17.30 dla dzieci, o godz. 18.30 dla dorosłych. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 18.30

4. W Wielkim Poście od poniedziałku do czwartku zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 17.30 (w soboty różaniec bez zmian o godz. 7.30) Przez kolejne tygodnie będziemy modlić się za mieszkańców poszczególnych osiedli naszej parafii. Od najbliższego czwartku w modlitwie będziemy polecać mieszkańców osiedla Brzeziny (ul. Jesiennych Liści, Starej Gruszy, Małej Brzozy i Szumiących Traw)

5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca. Czwartek jest dniem modlitwy za kapłanów, oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Wszystkich którzy chcą pomodlić się w tej intencji zapraszamy na dodatkową Mszę św. o godz. 20.00. Liturgię przygotowuje Wspólnota Winnica Pana.

6. Od I Niedzieli Wielkiego Postu rozpoczynamy zbiórkę darów żywnościowych dla bezdomnych z Czerwonego Boru. Można je pozostawiać w koszu przy wyjściu z kaplicy.

7. Dorosłych panów którzy chcieliby służyć przy ołtarzu zapraszamy do utworzenia asysty liturgicznej. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do księży

8. Cały czas trwa peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Jeśli są jeszcze parafianie chętni do zabrania obrazu do domu to prosimy o zgłaszanie się w zakrystii. Peregrynację zakończymy 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.