Strona parafii Św. Szczepana w Warszawie
Header

Ogłoszenia parafialne 31 III 2019 r. – IV Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne 31 III 2019 r. – IV Niedziela Wielkiego Postu

1. W Wielkim Poście od poniedziałku do czwartku o godz. 17.30 zapraszamy na różaniec za poszczególne osiedla parafii. Od najbliższego czwartku będziemy modlić się za mieszkańców osiedla Lewandów Park II.

2. Dziś po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na wystrój i kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego

3. Przy wyjściu z kaplicy można nabyć wielkanocne świece Caritas. Koszt świecy 15 zł.

4. W tym tygodniu I czwartek miesiąca. O godz. 20.00 dodatkowa Msza św. w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Liturgię przygotowuje wspólnota Winnica Pana. W I piątek miesiąca Msza św. o godz. 15.00 o Miłosierdziu Bożym (można zamawiać intencje). Spowiedź rano o godz. 7.00, wieczorem od godz. 17.00. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. w intencji wspólnot ministrantów i bielanek o godz. 18.00. Także w sobotę ministranci zapraszają do kibicowania na towarzyski mecz piłki nożnej z ministrantami z Wołomina w SP 356 o godz. 19.30

5. Nasza parafia organizuje letnie kolonie do Sumowa (mazury) w dn. 21.-28.06.2019 dla dzieci i młodzieży. Koszt 1100 zł. Zapisy i informacje u Ks. Rafała

6. Zapraszamy na pielgrzymkę do Wilna 31 maja (wyjazd o godz. 16.00), 1 i 2 czerwca. Koszt 420 zł. Program pielgrzymki na tablicy z ogłoszeniami.

7. W poniedziałek o godz. 17.30 w sali parafialnej odbędzie się spotkanie z posłem Jarosławem Krajewskim. Spotkanie ma charakter otwarty. Zapraszamy szczególnie do poruszania spraw związanych z naszą lokalną społecznością.

8. Panów którzy chcieliby służyć do Mszy św. oraz innych posług w parafii zapraszamy do wstąpienia do nowopowstającej wspólnoty Służby Liturgicznej Mężczyzn. Pierwsze spotkanie odbędzie się 7 kwietnia o godz. 12.00 w sali św. Antoniego.

9. Przy wyjściu z kaplicy wyłożone są książki Pana Roberta Radzika naszego parafianina „Niezłomny Major, rzecz o Marianie Kozłowskim”. Zainteresowanych historią zachęcamy do wzięcia ksiązki. Można złożyć dobrowolną ofiarę na rzecz budowy kościoła

10. Za tydzień będziemy rozprowadzać palmy na niedzielę palmową. Dochód przeznaczymy na budowę kościoła

11. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Maciej Rożek kaw. z par. św. Jana Chrzciciela w Warszawie i Izabela Galczak z par. tut. oraz Piotr Paweł Senator z par. tut. i Marta Ewa Sowińska z par. tut.