Strona parafii Św. Szczepana w Warszawie
Header

Ogłoszenia parafialne 8 XII 2019 r. – II Niedziela Adwentu

Ogłoszenia parafialne 8 XII 2019 r. – II Niedziela Adwentu

1. Dziś przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. O godz 12.00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu rozpoczniemy Godzinę Łaski. O 12.30 Msza św. zgodnie z porządkiem niedzielnym. Na Mszy św. o godz. 19.00 Ks. Bp. Marek Solarczyk udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii.
Na Mszy św o godz. 11.00 będziemy przeżywać uroczystość przyjęcia nowych kandydatek i bielanek do wspólnoty bielańskiej.

2. W adwencie zapraszamy na roraty codziennie (poza niedzielami) o godz. 6.45. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci. Po Mszy zapraszamy dzieci na bułeczki i kakao w domu parafialnym.

3. Przy wyjściu z kaplicy Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece wigilijne. Świece Caritas w cenie 5 zł małe i 15 zł duże oraz kule. Przy bocznym ołtarzu znajdują się pobłogosławione opłatki. Dobrowolne ofiary za opłatki przeznaczamy na budowę kościoła. Jak co roku w adwencie zbieramy produkty żywnościowych i środków czystości dla bezdomnych w Czerwonym Borze. Można je pozostawiać w koszu przy wyjściu z kaplicy

4. Za tydzień rozpoczynamy rekolekcje adwentowe które poprowadzi Ks. Konrad Hasior. W niedzielę Msze rekolekcyjne wg stałego porządku. W poniedziałek i wtorek o godz. 10.00, 18.00 i 19.30. Prosimy o przygotowanie się i korzystanie z sakramentu pokuty i pojednania w czasie rekolekcji.

5. Zapraszamy do włączenia się w diecezjalną akcję „wirtualna choinka” Na stronie WWW.wirualna choinka.pl można wybrać dziecko lub potrzebującą rodzinę i zakupić prezent na święta. Prezenty te można będzie pozostawić w naszej parafii do 15 grudnia

6. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby budowy kościoła, także składane w czasie wizyty duszpasterskiej. W tym tygodniu zamontowaliśmy duże okno na froncie kościoła. Mamy też przygotowany projekt drzwi. Szukamy zakładów stolarskich aby wycenić wykonanie drzwi.

7. Rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Prosimy o przygotowanie krzyża, wody święconej, kropidła, zeszytów do katechezy dzieci i młodzieży. Nowych parafian prosimy o informację (mailem lub w kancelarii) o chęci zaproszenia kapłana do swojego mieszkania. W czasie kolędy roznosimy zaproszenia na misje parafialne, które odbędą się w 10 lecie naszej parafii w dniach od 4 do 11 X 2020 r. Przypominamy, że kancelaria parafialna w czasie kolędy czynna jest tylko w środy od 8.00 do 9.00. W pilnych sprawach zapraszamy w niedziele po Mszach św.