Strona parafii Św. Szczepana w Warszawie
Header

Ogłoszenia parafialne 13 I 2019 r. – Niedziela Chrztu Pańskiego

1. W najbliższy poniedziałek 14 stycznia, przypada 8 rocznica śmierci śp. ks. Szczepana Stalpińskiego. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za budowniczego naszej kaplicy. Msza św. w intencji ś.p. Ks. Prałata zostanie odprawiona o godz. 8.00

2. Za tydzień na Mszach św. o godz. 9.30, 11.00, 12.30 i 17.00 dzieci z naszej parafii przedstawią jasełka

3. Także za tydzień przeżywać będziemy niedzielę misyjną. O misjach, życiu i pracy w Kenii, Tanzanii i na Wybrzeżu Kości Słoniowej opowie Klaudia Zielińska, która od lat współpracuje z Siostrami Orionistkami.

4. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Roman Olszowy z par. tut. i Aneta Sylwia Maszynowska z par. tut.

5. Dziękujemy wszystkim parafianom za ofiary składane na budowę kościoła w czasie wizyty duszpasterskiej. Jednocześnie zachęcamy do wsparcia budowy porzez przekazanie 1% podatku na rzecz naszej parafii, oraz możliwości przekazania do 6 % podatku na rzecz kultu religijnego. Wszelkie informacje w zakładce „pomóż w budowie” na naszej stronie internetowej

 

 

Ogłoszenia parafialne 6 I 2019 r. – Uroczystość Objawienia Pańskiego

1. Dziś Uroczystość Objawienia Pańskiego. Na każdej Mszy obrzęd poświęcenia kadzidła i kredy. Kredą oznaczamy nasze domy na znak prośby o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców. Ofiary składane na kadzidło i kredę przeznaczone będą na fundusz ministrancki.

2. Dziś I niedziela miesiąca. Ofiary zbierane na tacę przeznaczamy na potrzeby budowy kościoła. Po Mszy o 11.00 spotkanie koła różańcowego dzieci, a po Mszy o 19.00 zapraszamy na wspólne kolędowanie przygotowane przez wspólnotę Winnica Pana. O 20.00 w domu parafialnym spotkanie rodziców dzieci wyjeżdżających do Poronina.

3. Witamy w naszej parafii Ks. Olka z par. w Radomyślu na Ukrainie , który będzie pomagał nam w kolędzie.

4. Jutro I poniedziałek miesiąca. Rano na Mszy o 8.oo modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach.

5. Przypominamy, że w trakcie trwania kolędy Msze św. w dni powszednie są o godz. 7.00 i o 8.00. Kancelaria parafialna czynna w środy od 8.30 do 9.30 a w pilnych sprawach zapraszamy w niedziele po Mszach św.

6. W sobotę o 19.30 ministranci zapraszają rodziców na wspólny mecz piłki nożnej w SP 356

7. Do 9 stycznia można składać wnioski do Studium Uwarunkowań i Zagospodarowania Przestrzennego. Radne Agnieszka Borowska i Anna Myślińska wraz z mieszkańcami przygotowały gotowe propozycje wniosków. Zapraszamy do składania podpisów i pozostawienia wypełnionych druków do zbiorczego wysłania.

8. Program kolędy:

 

 


Ogłoszenia parafialne 30 XII 2018 r. – Niedziela Świętej Rodziny

1. Dziś obchodzimy niedzielę św. Rodziny. W czasie Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

2. Jutro kończymy rok kalendarzowy. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo dziękczynne za miniony rok

3. We wtorek Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. wg porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy o 17.00

4. Od 2 stycznia nie będzie Mszy św. wieczornych (poza I piątkiem miesiąca i sobotą). W dni powszednie Msze św. rano o 7.00 i 8.00. Kancelaria parafialna czynna w środy od 8.30 do 9.30 a w pilnych sprawach zapraszamy w niedziele po Mszach św.

5. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 15.00 i 18.00. Spowiedź w czasie Mszy i wieczorem od godz. 17.00

6. W styczniu w kolędzie będzie pomagał nam dodatkowy kapłan pochodzący z Ukrainy.

7. W sobotę o godz. 18.00 Msza św. wspólnotowa dla ministrantów i bielanek

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11.00 spotkanie i wymiana tajemnic koła żywego różańca dzieci, a po Mszy o 19.00 spotkanie rodziców dzieci wyjeżdżających na ferie zimowe do Poronina

9. Za tydzień Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. wg porządku niedzielnego. Na każdej Mszy obrzęd poświęcenia kadzidła i kredy

10. Dziękujemy kolejnym rodzinom za spotkania w czasie wizyty kolędowej. Program kolędy na kolejne dni:

 

 

Ogłoszenia parafialne 23 XII 2018 r. – IV Niedziela Adwentu

1. Jutro kończymy adwent. Zapraszamy na ostatnie Roraty o godz. 7.00 i na Mszę św. Wigilii Bożego Narodzenia-Pasterkę o godz. 22.00. Od 21.30 rozpoczniemy czuwanie modlitewne przed Eucharystią. Kończąc Roraty chcemy podziękować wszystkim rodzicom dzieciom i dorosłym za uczestniczenie w codziennej Mszy św. oraz Państwu Robertowi i Małgorzacie Nasiadka dzięki którym dzieci codziennie otrzymywały smaczne ciasteczka.

2. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego 25 grudnia i w Święto Świętego Szczepana 26 grudnia Msze według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy o godz. 17.00. Wszystkich parafian zapraszamy na główną Mszę odpustową 26 XII o godz. 12.30. W czasie Mszy św. zostanie poświęcony obraz św. Jana Pawła II, który wisi nad drzwiami wejściowymi. Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Rafał Paździoch wicedyrektor Caritas diecezji naszej diecezji. Po Mszy zapraszamy na spotkanie w domu parafialnym.

3. Spotkanie opłatkowe wszystkich wspólnot działających w parafii odbędzie się w sobotę 29 grudnia. Zapraszamy na Mszę św. o 18.00 i opłatek po Mszy św.

4. Dziękujemy za pomoc przy ubieraniu choinek i szopki na Boże Narodzenie. Serdecznie podziękowania dla Ks. Rafała i młodzieży oazowej oraz ministrantów i lektorów, a także wszystkim parafianom którzy przybyli w piątek i sobotę by pomóc w pracach parafialnych

5. Dziękujemy za dary żywnościowe dla bezdomnych. Bóg zapłać Państwu Helenie i Mirosławowi Sznajder za zorganizowanie zbiórki i przewiezienie darów do Czerwonego Boru. Ks. Adam Jabłoński przekazując podziękowanie zapewnia też o modlitwie i Mszach św. sprawowanych w intencji wszystkich dobroczyńców.

6. Przy wyjściu z kaplicy znajduje się kalendarz na rok 2019 gdzie można wpisywać się na peregrynację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. W styczniu i lutym peregrynacja będzie tylko z soboty na niedzielę. W dni powszednie obraz pozostaje w kaplicy

7. Za tydzień w niedzielę obchodzimy święto św. Rodziny. Wszystkie małżeństwa obchodzące jubileusz zawarcia związku małżeńskiego zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.30 w czasie której odbędzie się odnowienie przysięgi małżeńskiej.

8. Bielanki po Mszach św. rozprowadzają sianko wigilijne. Dziękujemy za dobrowolne ofiary które zasilą fundusz bielanek.

 

 

Ogłoszenia parafialne 16 XII 2018 r. – III Niedziela Adwentu

 

1. Dziś kończymy zbiórkę produktów żywnościowych i środków czystości dla bezdomnych w Czerwonym Borze. Dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w pomoc. Jutro rano produkty będą zawiezione na miejsce.

2. Bielanki po Mszach św. rozprowadzają sianko wigilijne. Dziękujemy za dobrowolne ofiary które zasilą fundusz bielanek.

3. W najbliższy piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy parafian na wspólne strojenie choinek i przygotowanie szopki bożonarodzeniowej.

4. Przy wyjściu z kaplicy znajduje się kalendarz na rok 2019 gdzie można wpisywać się na peregrynację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. W styczniu i lutym peregrynacja będzie tylko z soboty na niedzielę. W dni powszednie obraz pozostaje w kaplicy.

5. Podajemy informację o liturgicznych obchodach Świąt Bożego Narodzenia w naszym kościele: 24 grudnia wszystkich zapraszamy na Pasterkę o godz. 22.00 Wcześniej, o godz. 21.30 zapraszamy na nabożeństwo, które przygotuje nas do głębszego przeżycia Mszy Świętej Pasterskiej. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego 25 grudnia i w Święto Świętego Szczepana 26 grudnia Msze według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy o godz. 17.00. Wszystkich parafian zapraszamy na główną Mszę odpustową 26 XII o godz. 12.30. Po Mszy spotkanie w domu parafialnym.

6. Spotkanie opłatkowe wszystkich wspólnot działających w parafii odbędzie się w sobotę 29 grudnia. Zapraszamy na Mszę św. o 18.00 i opłatek po Mszy św.

7. Zapraszamy osoby samotne na wigilię w domu parafialnym 24 grudnia o godz. 16.00. Ze względów organizacyjnych chętnych prosimy o zgłoszenie się wcześniej do księży w zakrystii lub w czasie kolędy.

8. Program kolędy:
17 XII 2018 – poniedziałek – od 19.00 ul. Jesiennych Liści 29 (nowy termin)
18 XII 2018 – wtorek – od 19.00 ul. Głębocka 56F
19 XII 2018 – środa – od 17.00 ul. Głębocka 56 E, 56 G
20 XII 2018 – czwartek – od 17.00 ul. Głębocka 54 D
Kolęda po świętach
28 XII 2018 – piątek – od 17.00 ul. Głębocka 59, 61
29 XII 2018 – sobota – od 10.00 ul. Głębocka domy jednorodzinne, Gościnna, Rodowa, Tajemna domy jednorodzinne

 

 

 

 

 

 

Ogłoszenia parafialne 9 XII 2018 r. – II Niedziela Adwentu

1. Rozpoczynamy dziś rekolekcje adwentowe i witamy w naszej parafii rekolekcjonistę Ks. dr Łukasza Górzyńskiego. W poniedziałek i we wtorek Msze św . o godz. 7.00 (roraty), 10.00 , 18.00 i 19.30. We wtorek na Mszy św. o godz. 10.00 udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania w czasie Mszy rekolekcyjnych.
Ofiary zbierane na tacę w poniedziałek i wtorek przeznaczymy na potrzeby domu rekolekcyjnego w którym posługuje Ks. Łukasz

2. Dziś na Mszy św o godz. 11.00 odbędzie się uroczyste przyjęcie nowych bielanek

3. Przy wyjściu z kaplicy można nabywać opłatki i świece wigilijne. Dobrowolne ofiary za opłatki przeznaczamy na budowę kościoła. Świece Caritas w cenie 5 zł małe i 15 zł duże oraz kule.

4. W adwencie przeprowadzamy zbiórkę produktów żywnościowych i środków czystości dla bezdomnych w Czerwonym Borze. Można je pozostawiać w koszu przy wyjściu z kaplicy

5. Kancelaria parafialna w trakcie trwania kolędy czynna tylko w środy od 8.00 do 9.00. W pilnych sprawach zapraszamy także w niedziele po Mszach św.

6. W sobotę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na kolejne spotkanie dorosłych przygotowujących się do czytania w czasie Mszy św.

7. W środę 12 XII w szkole podstawowej 356 o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie z władzami dzielnicy poświęcone inwestycjom na Lewandowie. Tematem przewodnim będzie teren rekreacyjno-sportowy z basenem i parkiem przy ulicy Kartograficznej. Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu

8. Rodzina z naszej parafii pragnie zaprosić na wspólną wigilię osoby samotne, nie mające rodziny w pobliżu, lub te które chciałyby spędzić ten wyjątkowy czas w większym gronie . Wigilia odbędzie się w domu parafialnym 24 grudnia o godz. 16.00. Ze względów organizacyjnych chętnych prosimy o zgłoszenie się wcześniej do księży w zakrystii lub w czasie kolędy.

9. Program kolędy:

 

 

Ogłoszenia parafialne 2 XII 2018 r. – I Niedziela Adwentu

1. Rozpoczynamy adwentu, czas oczekiwanie na przyjście Pana Jezusa Zapraszamy na roraty od poniedziałku do soboty o godz. 7.00

1. Dziś I niedziela miesiąca. Ofiary zbierane na tacę przeznaczamy na budowę kościoła. Po wieczornej Mszy św. od 20.00 do 21.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

2. Przy wyjściu z kaplicy można nabywać opłatki i świece wigilijne. Dobrowolne ofiary za opłatki przeznaczamy na budowę kościoła. Świece Caritas w cenie 5 zł małe i 15 zł duże oraz kule.

3. W adwencie przeprowadzamy zbiórkę produktów żywnościowych i środków czystości dla bezdomnych w Czerwonym Borze. Można je pozostawiać w koszu przy wyjściu z kaplicy

4. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. o Miłosierdziu Bożym o godz. 15.00. Spowiedź rano na roratach, po południu od godz. 16.30

5. W przyszłą sobotę, 8 grudnia, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00, 12.00 i 18.00. Po Mszy o 12.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu do 13.00. Zgodnie z objawieniami Matki Bożej czas od godz. 12.00 do godz. 13.00 spędzony w tym dniu na modlitwie jest tzw. Godziną Łaski. Wszystkim, którzy w tym czasie będą trwali na modlitwie Maryja obiecała wiele łask dla duszy i ciała, a zwłaszcza łaskę nawrócenia dla tych, którzy go potrzebują.

6. Za tydzień rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je Ks. dr Łukasz Górzyński pallotyn

7. Od jutra racji kolędy Kancelaria parafialna czynna tylko w środy od 8.00 do 9.00. W pilnych sprawach zapraszamy także w niedziele po Mszach św.

2. Od jutra rozpoczynamy wizytę duszpasterską w parafii. Prosimy o przygotowanie krzyża, wody święconej, kropidła, zeszytów do katechezy. Nowych parafian prosimy o informację (mailem lub w zakrystii) o chęci zaproszenia kapłana z wizytą duszpasterską. Wszystkie ofiary składane w czasie kolędy przeznaczamy na potrzeby budowy kościoła.

 

Ogłoszenia parafialne 25 XI 2018 r. – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Na Mszy św. o 11.00 odbędzie się promocja nowych ministrantów, a na zakończenie Mszy św. o 12.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmówienie aktu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Za tydzień pierwsza niedziela adwentu. Już dziś zapraszamy na roraty w dni powszednie codziennie o godz. 7.00. Rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać od 2 niedzieli adwentu. Poprowadzi je Ks. dr Łukasz Górzyński pallotyn

1. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć opłatki i świece wigilijne

2. Od 3 XII a racji kolędy kancelaria parafialna czynna tylko w środy od 8.00 do 9.00. W pilnych sprawach zapraszamy także w niedziele po Mszach św.

3. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy zbiórkę produktów żywnościowych i środków czystości dla bezdomnych w Czerwonym Borze. Będzie można je pozostawiać w koszu przy wyjściu z kaplicy

4. W sobotę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich ministrantów i bielanki. Wieczorem na 20.00 ministranci zapraszają rodziców na mecz piłki nożnej w Sp. 356

5. Zachęcamy nowe osoby które chcą modlić się różańcem do wstąpienia do Kół Żywego Różańca. Można zgłosić się do księży w zakrystii.

6. Od I niedzieli adwentu rozpoczniemy wizytę duszpasterską w parafii. Bardzo o przygotowanie krzyża, wody święconej, kropidła, zeszytów do katechezy dzieci i młodzieży. Nowych parafian prosimy o informację (mailem lub w kancelarii) o chęci zaproszenia kapłana z wizytą duszpasterską.

 

Ogłoszenia parafialne 17 XI 2018 r. – XXXIII niedziela zwykła

1. W czwartek nowenna do św. Rity. Intencje można pozostawiać przy relikwiach świętej.

2. Domowy Kościół naszej diecezji zaprasza małżeństwa i narzeczonych na Warsztaty Małżeńskie . Temat tegorocznych konferencji:
Kryzys? Może być tylko lepiej, czyli co ma zrobić małżeństwo na zakręcie.
Rekolekcje odbędą się 22, 23 i 24 listopada 2018 czwartek, piątek, sobota, od godz. 19:00 do 21:00 w katedrze warszawsko praskiej przy ul. Floriańskiej. Warsztaty prowadzi o. Wojciech Jędrzejewski OP dominikanin. W czasie trwania rekolekcji zapewniona będzie opieka dla dzieci

3. W sobotę 24 XI po wieczornej Mszy św. i różańcu spotkanie Wspólnot Różańcowych

4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Na Mszy św. o 11.00 odbędzie się promocja nowych ministrantów, a na zakończenie Mszy św. o 12.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi Za publiczne odmówienie aktu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. Dziękujemy ofiarodawcom wspierającym budowę kościoła

 

Ogłoszenia parafialne 11 XI 2018 r. – XXXII niedziela zwykła

 

1. Dzisiaj przypada 100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Powierzamy w naszej modlitwie Ojczyznę, oraz wszystkich którzy o jej wolność walczyli i oddali życie. Dziękujemy parafianom za wczorajszą modlitwę za Ojczyznę i wspólny wieczór na balu niepodległości

2. W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Z tej okazji po wszystkich Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na rzecz prześladowanych chrześcijan.

3. W środę na Mszy św. o godz. 18.00 młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk Ks. Biskupa Romualda Kamińskiego ordynariusza naszej diecezji. Zapraszamy wszystkich parafian na tę uroczystą Mszę św.

4. Dziękujemy ofiarodawcom wspierającym budowę kościoła