1. Dziś IV niedziela adwentu. W ostatnim tygodniu adwentu zapraszamy na roraty do soboty włącznie o godz. 6.45 i adorację Najświętszego Sakramentu od 17.00 do 18.00. Można jeszcze nabyć opłatki przy zakrystii, świece wigilijne i sianko przy wyjściu z kaplicy.
 2. Jutro po Mszy św. o 19.30 wieczorna modlitwa w intencji osób uzależnionych i współuzależnionych od alkoholu i innych używek. Intencje modlitewne można zostawiać w skrzynce przy wyjściu z kaplicy.
 3. W najbliższy wtorek udamy się do Czerwonego Boru z darami dla bezdomnych. Jeśli ktoś chciałby jeszcze przekazać produkty żywnościowe lub środki czystości można to uczynić do końca jutrzejszego dnia.
 4. We wtorek o godz. 19.30 zapraszamy do wspólnego strojenia choinek i przygotowania dekoracji na święta
 5. Do wtorku przyjmujemy zgłoszenia na kolędę. Prosimy bardzo o zachowanie wyznaczonego terminu. Bez wcześniejszego zgłoszenia trudno nam będzie ustalić grafik kolędy. Aktualne zgłoszenia można sprawdzić na stronie internetowej.
 6. Zachęcamy do włączenia się w spotkania wspólnoty dorosłych. Wszystkich którzy chcą pogłębić swoją wiarę, rozwijać się w wierze w ramach wspólny, zapraszamy w środę na godz. 19.00 do domu parafialnego
 7. W czwartek o godz. 18.00 nowenna do św. Rity. Intencje można pozostawiać w puszce przy wyjściu z kaplicy
 8. W sobotę wigilia Bożego Narodzenia. Rano o godz. 6.45 zapraszamy na ostatnie roraty, a wieczorem o godz. 22.00 na Mszę św. wigilii Bożego Narodzenia (Pasterkę)
 9. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego 25 grudnia i w Święto Świętego Szczepana 26 grudnia msze według porządku niedzielnego . W drugi dzień świąt nie będzie Mszy o godz. 17.00. Wszystkich parafian zapraszamy na główną Mszę odpustową 26 XII o godz. 12.30. Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Piotr Pierzchała. Modlitwę rozpoczniemy nowenną do patrona (intencje można pozostawić w skrzynce),na końcu mszy Koło Żywego Różańca św. Szczepana zawierzy wspólnotę patronowi.
 10. Jedna z rodzin naszej parafii chętnie przyjmie do siebie na wigilię osoby samotne. Jeśli ktoś miałby sam spędzić święta to zachęcamy do zgłoszenia się w zakrystii lub mailem.
 11. Święto Świętej Rodziny będziemy obchodzili w piątek 30 grudnia. Już dziś zapraszamy wszystkich małżonków na Mszę św. o 19.00 z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Małżonków którzy obchodzili w 2022 r. jubileusz (5, 10, 15…) małżeński prosimy o informację w zakrystii lub mailem.
 12. W ramach strefy kibica zapraszamy na wspólne obejrzenie finału mistrzostw świata w piłce nożnej o godz. 16.00
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym tygodniku Idziemy zamieszczony jest obrzęd rodzinnego spotkania wigilijnego oraz kalendarz na przyszły rok
Last modified: 24 grudnia, 2022