Spotkania formacyjne kandydatów do bierzmowania rok 2020/21

PLAN SPOTKAŃ W ROKU DUSZPASTERSKIM 2021/2022
KANDYDACI DO BIERZMOWANIA ROK I/SEMESTR I
Moi Drodzy,
Rozpoczynacie wspaniały czas pogłębienia i odkrycia na nowo treści naszej wiary. Jako młodzi ludzie macie to doświadczenie, że wszystko co cenne i ważne zdobywa się pracą i wysiłkiem. Przez najbliższy rok duszpasterski będziecie podejmować wysiłek związane z wyborem nowej szkoły, zachęcam Was byście w swoje plany i marzenia zaprosili Pana Boga, zaufali Mu i powierzyli całą swoją przyszłość. Ufam głęboko, że ten najbliższy rok będzie dla Was wspaniały i wyjątkowy.
Plan ramowy I semestru:
I – Udział w każdej niedzielnej Mszy Świętej o godz. 19.00 w parafii św. Szczepana
w Warszawie, zajmując pierwsze rzędy w kościele.
II – Spotkania formacyjne: 1.12; 8.12, 15.12; – o godz. 19.30 w kaplicy.
III – Udział we Mszy Świętej z 18.11.2021 z racji wspomnienia bł. Karoliny Kózkówny oraz prezentacja multimedialna połączona z poczęstunkiem w Sali św. Antoniego (dom parafialny).
IV – Udział w roratach (poranne Msze Święte przygotowujące do okresu Narodzenia Pańskiego) min 4 razy.
V – Spowiedź Święta (najlepiej co miesiąc). Dla tych, którzy dawno nie byli u spowiedzi w semestrze I spowiedź powinna być w grudniu i styczniu.
VI – Udział w Pasterce 24.12 o godz. 22.00oraz w uroczystości Objawienia Pańskiego (Święto Trzech Króli), 6.01.2022 w parafii św. Szczepana lub w innej parafii.
VII – Udział w nabożeństwie Uwielbienia 5.12.2021 o godz. 20.00 w kaplicy.
VIII – Po każdym spotkaniu formacyjnym kilka osób będzie miało spotkanie w ramach omówienia indywidualnego przygotowania do bierzmowania.
VIII – Koniec pierwszego semestru kończy się wraz z początkiem ferii zimowych.
Udział we Mszach Świętych, spotkaniach formacyjnych oraz wszystkich nabożeństwach musi być udokumentowany w dzienniczku kandydata do bierzmowania.
Pamiętajcie również o właściwym stroju przychodząc do kościoła oraz aby Wasza postawa i zachowanie nie przeszkadzały innym w modlitwie. Niech każdy z Was postara się skupić na modlitwie i na ile potrafi zaangażować się w przebieg modlitwy.
Plan jest obecnie ułożony na obecnych zasadach sanitarnych. Jeśli weszłyby inne obostrzenia, będę Was o tym informować.
Chciałbym Was również zaprosić do włączenia się w wspólnotę w naszej parafii – OAZA. Szukasz prawdziwych przyjaciół oraz chcesz doświadczyć żywego Pana Boga to miejsce jest dla Ciebie. Spotkania odbywają się w każdy piątek w godz. 19.30 – 21.00.
Pokażcie plan Waszym rodzicom, aby też mogli towarzyszyć Wam w drodze do pogłębienia wiary.
Na czas waszego wzrostu i poznawania Pana Jezusa w Waszym życiu życzę Wam siły i odwagi do przezwyciężania, nie tylko tego co zewnętrzne, ale również tego, co nas samych oddala do łaski wiary.

Ks. Rafał Jabłkowski

Comments are closed.