1. Dziś Uroczystość Bożego Narodzenia. Na początek chcemy serdecznie podziękować wszystkim parafianom za wspólne przeżywanie adwentu, szczególnie za obecność na mszach roratnich i rekolekcjach. Szczególne podziękowania kierujmy do Państwa Małgorzaty i Roberta Nasiadka, Grażynie Hyszko i Roberta Jagielskiego za zorganizowanie i codzienne przygotowanie poczęstunku po roratach. Dziękujemy parafianom, dzieciom i młodzieży za dekoracje kaplicy, przygotowanie szopki, a szczególnie Paniom Radosławie Sokołowskiej i Wiesławie Słabosz za wiele czasu poświęconego w trosce o czystość i piękny wystrój naszej kaplicy. Wszystkim parafianom życzymy błogosławionego, szczęśliwego czasu wiary w Jezusa Chrystusa który przyszedł na ziemię aby objawić nieskończoną miłość Boga do każdego z nas.
  2. Jutro dzień odpustu parafialnego. Dziękujemy Panu Bogu za naszą wspólnotę parafialną, za to miejsce modlitwy, za wszelkie łaski tu wymodlone. Zapraszamy szczególnie na główną Mszę odpustową o godz. 12.30 której będzie przewodniczył Ks. Piotr Pierzchała. Modlitwę rozpoczniemy nowenną do patrona (intencje można pozostawić w skrzynce),na końcu mszy Koło Żywego Różańca św. Szczepana zawierzy wspólnotę patronowi. Jutro nie będzie Mszy o 17.00
  3. W czwartek na Mszę św. o godz. 19.00 zapraszamy wspólnoty dorosłych naszej parafii: Koła Żywego Różańca, Domowy Kościół, Zespół Caritas. Po Mszy spotkanie opłatkowe w domu parafialnym.
  4. W piątek 30 grudnia będziemy obchodzili Święto Świętej Rodziny. Wszystkich małżonków zapraszamy na Mszę św. o 19.00 z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Małżonków którzy obchodzili w 2022 r. jubileusz (5, 10, 15…) małżeński prosimy o informację w zakrystii lub mailem.
  5. W sobotę kończymy rok kalendarzowy. Po Mszy św. o 19.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa dziękczynna za miniony rok.
  6. Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń na kolędę. Dziękujemy wszystkim parafianom za przekazane zaproszenia. W tym tygodniu zamieścimy grafik kolędy na stronie internetowej. Kolędę rozpoczniemy 2 stycznia.
  7. W niedzielę 1 stycznia święto Matki Bożej Rodzicielki. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i 19.00. O godz. 12.30 będziemy gościli Ks. Bp. Romualda Kamińskiego ordynariusza naszej diecezji, który dokona wprowadzenia relikwii I stopnia bł. Carlo Acutisa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci i młodzież. Na Mszę o 12.30 zapraszamy także rodziców i dzieci przygotowujące się do I komunii św. Carlo Acutis jak wiemy, był rozmiłowany w obecności Jezusa w Najświętszej Eucharystii.
  8. Dziękujemy za wszystkie dary świąteczne, wsparcie materialne budowy kościoła przekazywane w okresie świątecznym.
Last modified: 7 stycznia, 2023