1. W październiku zapraszamy na wspólną modlitwę różańcowa codziennie o godz. 18.30. Dodatkowo różaniec dla dzieci i rodziców w środy, czwartki i piątki o godz. 17.30.
  2. Zapraszamy nowych członków do wspólnot różańcowych. Jeśli ktoś chce dołączyć do stałej modlitwy różańcowej prosimy o wpisanie się na listę przy wyjściu z kaplicy.
  3. W środę o godz. 19.30 spotkanie zespołu Caritas
  4. W czwartek wspomnienie bł. Carlo Acutisa patrona naszej Służby Liturgicznej. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 19.00 połączoną z nabożeństwem do Błogosławionego Carlo i oddaniem czci relikwiom.
  5. W sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i nabożeństwo różańcowe ulicami parafii. W tym dniu nie będzie Mszy godz. 19.00
  6. 4 października 2023 roku rozpoczęło się w Watykanie XVI Zgromadzenie Zwyczajne Ogólnego Synodu Biskupów związane z trwającym synodem o synodalności. Ordynariusz naszej diecezji Ks. Bp Romuald Kamiński w swoim komunikacie wyraża prośbę abyśmy przez cały czas trwania synodu czyli do 29 października 2023 roku, otaczali modlitwą dzieło synodu i cały Kościół Powszechny. Ponadto 14 października 2023 r. w katedrze od godz. 18.00 rozpocznie się czuwanie modlitewne pod hasłem „Uświęć ich w Prawdzie” na które Ks. Biskup zaprasza wszystkich diecezjan. Pełna treść komunikatu znajduje się na stronie internetowej parafii.
  7. Za tydzień będziemy przeżywać kolejny Dzień Papieski pod hasłem: Jan Paweł II – cywilizacja życia. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, a młodzież oazowa będzie rozprowadzać kremówki. Zebrane ofiary przeznaczymy na fundusz rekolekcyjny. Po wieczornej Mszy św. wspólnota oazowa zaprasza na wieczór z Janem Pawłem II. Rozważania słów Papieża Polaka połączone ze śpiewem pieśni zakończymy o godz. 21.00 oddaniem czci relikwiom oraz błogosławieństwem.
  8. Listopad to czas modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Od dziś przyjmujemy intencje do modlitwy wypominkowej. Na wyłożonych kartkach przy wyjściu z kaplicy wpisujemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych. W wypominkach jednorazowych modlimy się 1 i 2 listopada, a za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych w oktawie Wszystkich Świętych i w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca prze cały rok na różańcu wypominkowym o godz. 17.15. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na intencje wypominkowe.
  9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W tygodniu Niedziela znajdziemy artykuł Ks. dr Roberta Ogrodnika który przybliża nam postać Bł. Ks. Bp Władysława Gorala – męczennika II wojny światowej
  10. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby budowy kościoła. Dziś Ks. Proboszcz przebywa w Parafii św. Wacława wspierającej naszą budowę
Last modified: 7 października, 2023