1. Dziś V niedziela Wielkiego Postu. Po Mszach św. zbiórka do puszek na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego i Ciemnicy
 2. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na comiesięczne spotkanie dziś po Mszy św. o godz. 19.00 w kaplicy.
 3. Wczoraj rozpoczęliśmy nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, zanoszonej za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
  W naszej parafii modlitwę nowennową łączymy z różańcem w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele z Gorzkimi Żalami o godz. 18.30
 4. We wtorek obchodzimy Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Maryi. O godz. 19.00 nowenna do św. Józefa. Na tę Mszę zapraszamy szczególnie panów którzy przyjęli szkaplerz św. Józefa. W czasie nowenny odbędzie się odnowienie zawierzenia życia patronowi.
 5. W piątek o godz. 18.00 nowenna do św. Rity. Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy całą wspólnotę parafialną na drogę krzyżową ulicami parafii. W tym dniu nie będzie drogi krzyżowej o godz. 17.30 i Mszy św. o 19.00. Na nabożeństwo drogi krzyżowej prosimy o zabranie świec.
 6. Także w najbliższy piątek zapraszamy na „Noc z Bogiem”. Modlitwa rozpocznie się o godz. 21.00 w piątek, a zakończy w sobotę o 7.00. Jest to całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu przeżywana w ciszy. Można przyjść i wyjść o dowolnej godzinie. W czasie adoracji otwarty będzie dom parafialny, gdzie można napić się kawy, herbaty, skorzystać z toalety.
 7. Zachęcamy do przekazywania darów żywnościowych i środków czystości dla bezdomnych w Czerwonym Borze. Można je pozostawiać w koszu przy bocznym ołtarzu do przyszłej niedzieli włącznie
 8. Za tydzień niedziela palmowa. Koła Żywego Różańca i Parafialny Caritas już dziś i za tydzień rozprowadzają palmy wielkanocne. Dochód ze sprzedaży palem przeznaczamy na wsparcie budowy kościoła. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy.
 9. Nasza parafia organizuje kolonie letnie dla dzieci od 22.06 do 29.06.2024 r. w Mikoszewie nad morzem (Zatoka Gdańska). Więcej informacji i zapisy u Ks. Michała. Liczba miejsc ograniczona.
 10. Znamy zwycięzców II turnieju o puchar Ks. Proboszcza. W kategorii mężczyźni open puchar zdobył Pan Rafał Stachyra, w kategorii chłopcy do 12 roku życia Antoni Czerech, chłopcy starsi Nikodem Przybysz, a w kategorii kobiet Pola Tusińska. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom zawodów.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy możemy znaleźć wywiad z abp. Tadeuszem Wojdą nowym Przewodniczącym Episkopatu Polski.
 12. Zapowiedzi przedmałżeńskie:
  Robert Jankowski wdowiec z Par. Najwyższego Kapłana w Warszawie i Katarzyna Chrulska panna z par. tut
  Tomasz Jacek Laszko kaw. z par. Matki Bożej Królowej Aniołów w Warszawie i Małgorzata Maria Jaroszewicz panna z par. tut.
  Przemysław Birke kaw. z par. tut i Katarzyna Janicka panna z par. tut
Last modified: 17 marca, 2024