1. Dziś o godz. 17.00 Msza dziękczynna za pobyt na zimowisku w Poroninie. Po Mszy św. zapraszamy na zabawę karnawałową dzieci i młodzież z naszej parafii.
  2. Dziś w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Chorego. W naszej parafii chorych będziemy zapraszać na Mszę św. w czasie rekolekcji parafialnych. Dziś także zaczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jutro o godz. 19.30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, modlitwę w intencji osób uzależnionych i współuzależnionych.
  3. Powracamy do tradycyjnego porządku Mszy i nabożeństw w tygodniu. Msze o godz. 7.00, 18.00 i 19.00. Nabożeństwa w tygodniu: w środy o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartki o 18.30 nieszpory, w piątki o 18.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Kancelaria czynna według stałego porządku.
  4. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 10.00, 18.00 i 19.30. Przypominamy, że w środę popielcową obowiązuje post ścisły.
  5. Zachęcamy do gorliwego przeżycia wielkiego postu. Szczególnie zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Drogi Krzyżowe w piątki o godz. 17.30 dla rodziców z dziećmi, o godz. 19.30 – dla dorosłych prowadzone przez wspólnoty naszej parafii. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 18.30.
  6. W Wielkim Poście w dni powszednie poza piątkiem zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 połączoną z modlitwą różańcową od godz. 17.30. Zgodnie z prośbą ks. Biskupa modlitwę tę będziemy ofiarować w intencji obrony życia ludzkiego.
  7. Wyższe Seminarium Duchowne naszej diecezji w dniach 16-18 lutego zaprasza na rekolekcje pomagające rozeznać powołanie. Szczegóły na stronie internetowej parafii.
  8. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Gościliśmy w 789 mieszkaniach. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie, wspólną modlitwę i spotkania. Dziękujemy także za ofiary kolędowe, które przeznaczamy na ocieplenie dachu kościoła.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy ważne i aktualne artykuły: Social media poza kontrolą?, Eksperymenty na dzieciach – o planach reformy edukacji znoszącej zadawanie prac domowych.
  10. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Wojciech Kukulski kaw. z par. tut. i Katarzyna Ewa Kujawa panna z par. tut.
Last modified: 11 lutego, 2024