połeczność SP 356 serdecznie zaprasza na Świąteczny Koncert Charytatywny „Dla Oskarka”, który odbędzie się w niedzielę 10.12.2023r. o godz. 16:00 w Białołęckim Ośrodku Kultury.

Oskar ma 12 lat i od urodzenia cierpi na mózgowe porażenie dziecięce i obustronny niedosłuch spowodowany wrodzoną cytomegalią. W swoim codziennym życiu jest zależny od dorosłych. Wymaga stałej 24-godzinnej opieki, którą sprawują jego cudowni rodzice. W trudach dnia codziennego, silnym oparciem i pomocną dłonią wspiera go również najcudowniejszy brat – Alan.

Niestety życie pisze różne scenariusze i rzuca nowe wyzwania do pokonania. W chwili obecnej Oskar ma problemy związane z podwichnięciem biodra, co uniemożliwia pionizowanie, a to z kolei powoduje zanikanie mięśni. Spastyka powoduje ból i ogromne naprężenia ciała. Ratunkiem jest  operacja, której koszty przekraczają możliwości finansowe rodziny. Operacja jest odpłatna. Koszt operacji z rehabilitacją to ok. 200 tys. zł. To cena za to, aby Oski mógł znów stanąć na nóżkach i dalej walczyć o każdy nowy krok. 

Podczas koncertu każdy będzie mógł dołożyć swoją cegiełkę, aby wesprzeć rodzinę Oskarka i zwiększyć jego szansę na to co dla nas zwyczajne, a dla chłopca jakże niezwykłe.

Oprócz przedstawienia i koncertu odbędzie się kiermasz świąteczny, będą słodkości i mamy nadzieję, dużo o wielkich sercach GOŚCI

Last modified: 14 grudnia, 2023