Kolęda 2023 r

    Pragniemy poinformować, iż tak jak w ubiegłym roku, wszystkich parafian którzy chcą gościć księży na spotkaniu kolędowym, prosimy o wcześniejsze przesłanie zaproszenia:

– mailem: parafia@swietyszczepan.pl
– telefonicznie: 668 127 373 jako wiadomość tekstowa SMS
– bezpośrednio w kościele,
– lub przy pomocy poniższego formularza

     Zaproszenia przyjmujemy od niedzieli 20 XI 2022 r do 20 XII 2022 r. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy po świętach Bożego Narodzenia wg zamieszczonego na stronie grafiku.

    Parafianie, którzy w tym roku zgłoszą chęć przyjęcia księdza po kolędzie, nie będą musiały czynić tego co roku,

ponieważ zostaną wpisane na stałą listę kolędową

List do Parafian 

    Drodzy Parafianie, Mieszkańcy Białołęki

Rekolekcje- czas odnowy wiary
     Pragniemy ponownie skierować do Was kilka słów w formie listu do Parafian. Wkrótce rozpoczyna się adwent, czas wyczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W tym roku, w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie, chcemy Was szczególnie zaprosić na rekolekcje w dniach 4-7 grudnia. Rekolekcje te będą miały charakter ewangelizacyjny. Co to znaczy?
    Jest to zaproszenie skierowane zarówno do parafian systematycznie praktykujących wiarę, także i do tych którzy na drodze wiary osłabli lub zaniedbali swoje życie religijne. Naszym duchowym przewodnikiem będzie św. Łukasz, którego Ewangelię zobaczymy podczas projekcji filmu „Jezus”. Celem rekolekcji będzie zawierzenie naszego życia Jezusowi Chrystusowi jako Jedynemu Zbawicielowi. Idea rekolekcji jest odpowiedzią Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego na wezwanie św. Jana Pawła II, by otworzyć na oścież drzwi Chrystusowi. W dni powszednie spotkania rekolekcyjne będą rozpoczynały się Mszą św. o godz.18.00. W niedzielę rozpoczynającą rekolekcje 4 grudnia Msze św. będą odprawiane według stałego porządku: o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00. Do listu dołączamy ulotkę zapraszającą na to wydarzenie.

Wizyta duszpasterska – czas spotkania
    Drugim wątkiem listu jest coroczna wizyta duszpasterska. Jest to czas spotkania, czas krótkiej rozmowy i modlitwy o Boże błogosławieństwo w Waszym życiu. Zawiera się w tym również nasza prośba o wsparcie dzieła budowy kościoła, za co nieustannie Wam dziękujemy; modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców na nowennach i w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Dzięki talentom naszych parafian, tą modlitwę stanowi Litania do św. Szczepana i pieśń jemu poświęcona. Obie powstały tutaj, w naszej wspólnocie parafialnej.
    Był czas kiedy mogliśmy pukać do wszystkich drzwi mieszkańców. Później nastał okres pandemii, w którym nie mogliśmy się już z Wami spotkać. W ubiegłym roku kolęda miała formę zaproszenia skierowanego do nas przez parafian. Podobne zaproszenie kierujemy także i teraz. Przyczyna jest prozaiczna: księży posługujących w parafii jest mało zaś mieszkań często zamieszkiwanych tylko chwilowo– mnóstwo. Dochodzą jeszcze zwykłe obowiązki parafialne, które nie mogą być zaniedbane. A przecież pragniemy gorąco z każdym z Was spotkać się w Waszych domach.
    Wystarczy przesłać zaproszenie na maila: parafia@swietyszczepan.pl, lub zaprosić nas telefonicznie 668 127 373 (może być sms), ewentualnie uczynić to bezpośrednio w kościele. Zaproszenia przyjmujemy do świąt Bożego Narodzenia. Następnie na stronie internetowej www.swietyszczepan.pl zamieścimy grafik, w którym podamy dzień i godziny odwiedzin kolędowych.

Boże Narodzenie – czas Miłości
    Niedługo będziemy przeżywać kolejne święta Bożego Narodzenia. To czas odkrywania Bożej Miłości; to czas dzielenia się tą Miłością pomiędzy sobą. Życzymy Wam wszystkim, abyście na chwilę zatrzymali się, dostrzegli, jak wiele Pan Bóg nam daje i jak wiele możemy sobie nawzajem ofiarować.
    Jakże wielką wartością jest każdy z nas: osoby starsze, dorośli, młodzież, dzieci! Czasem ta podstawowa prawda nam umyka. Niech w tym czasie powróci do nas na nowo. Wszystkich starszych, a szczególnie osoby chore prosimy o ofiarowanie swego cierpienia za naszą wspólnotę parafialną, a szczególnie za dzieło rekolekcji, o których wspomnieliśmy na początku. 

Z pamięcią i modlitwą

Duszpasterze: ks. proboszcz – Marek Paska

Ks. wikariusz – Rafał Jabłkowski